İnebolu Kültür ve Sanat Derneği 'Kültür Merkezi' istiyor

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği 'Kültür Merkezi' istiyor
banner3

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği yeni yönetim kurulu ziyaretlerini sürdürüyor.

İkinci genel kurulu toplantısını gerçekleştiren dernek yeni yönetimi, İlçe Kaymakamı A. Atakan Atasoy’u, Belediye Başkanı Engin Uzuner’i, siyasi partileri ve ilçemizde yayın yapan 2 yerel gazeteyi ziyaret etti.

Bu kapsamda gazetemizi de ziyaret eden İnebolu Kültür ve Sanat Derneği başkanı Hasan İlyasoğlu ve yönetim kurulu üyeleri kurum ve siyasi parti ziyaretlerinde Kültür Merkezi isteklerini gündeme getirdiklerini ifade etti.

Ziyaretler hakkında gazetemize konuşan Hasan İlyasoğlu, “Amacımız İnebolu Kültür ve Sanat Derneğimizin çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak,  İnebolu ilçemizde sosyal aktivelerin ve kültür sanat faaliyetlerinin daha rahat yapılabilmesi için, bir kültür merkezi, iyi bir salon konusunu gündeme taşınmasını istiyoruz. Seçim öncesinde de adayların projelerini çalışmalar arasında görmek istiyoruz.  İnebolu Kültür ve Sanat Derneği olarak şuana kadar 4 tane tiyatro oyunu hazırlayıp sergiledik. 2 tane şiir dinletesi hazırlayarak sergiledik, koro çalışmaları yapıyoruz. Kültürel anlamda kendi değerlerimize sahip çıkalım diye Oğuz Atay ve Orhan Şaik Gökyay’ı anma adına 3 defa etkinlik düzenledik. 2019 ilk Ocak ayında 12 Ocak 2019’ta Nazım ve İnebolu etkinliği düzenleyeceğiz. İnebolu Kültür ve Sanat Derneği çalışmalarında 8 Mart’ta Dünya Emekçi Kadınlar günü etkinliğimiz olacak. Nisan ayında ise geçen yıl 1.’sini Yaptığımız bu yılda 2.’sini yapacağımız satranç turnuvaları düzenleyeceğiz. Daha sonra ’da 9 Haziran da Şerife Bacı koşusu düzenleyeceğiz. Düzeleceğimiz Şerife Bacı koşusu Atletizm Federasyonun yönetiminde olacak. İnebolu Postası Gazetesine de bizlere yapmış olduğu desteklerden dolayı İnebolu Kültür ve Sanat Derneği olarak teşekkür ediyoruz. ’’dedi.

Bizlerde İnebolu Postası Gazetesi olarak,  İnebolu Kültür ve Sanat Derneği’nin yeni yönetimini kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER