YENİ BÖLÜM YURDU BEKLİYOR

YENİ BÖLÜM YURDU BEKLİYOR
banner3

Kastamonu Üniversitesi İnebolu Meslek Yüksekokulu’na yeni bir bölüm daha kazandırılması için çalışmalar başlatıldı.

Yüksekokul bünyesinde Eczane Hizmetleri Bölümü ismi altında Eczane Hizmetleri Programı açılması için okul yönetimi tarafından Kastamonu Üniversitesi Senatosu’na yapılan öneri 30 Ekim tarihinde yapılan toplantıda görüşülerek kabul edildi. Senatonun kabul ettiği yeni bölüm için Yüksek Öğrenim Kurumu’na (YÖK) başvuruda bulunuldu.

Yapılan çalışmalar çerçevesinde Kastamonu Üniversitesi’nde ilk defa açılacak olan Eczane Hizmetleri Programı il ve ilçelerde ilk olması açısından 50 kişilik kontenjanın dolması bekleniyor. Yurt genelinde bu bölüme bakıldığında boş kontenjan bulunmuyor. Bütün üniversitelerde birinci ve ikinci öğretimlerde Eczane Hizmetleri bölümü ful çekiyor.  Yeni bölümün açılmasıyla İnebolu’da 400 aktif kayıtlı öğrenci sayısına ulaşılması durumunda yurt sorunu yeniden gündeme geldi. Yeni bölümün açılabilmesi için ilçe merkezindeki öğrenci yurtlarının yeterli sayıya cevap vermesi gerekiyor. Üniversite Senatosuna 2 yeni bölüm açılması için teklifte bulunan İnebolu MYO idaresi, senatoda yapılan görüşmede İnebolu’daki yurt sorunu nedeniyle Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünün üzeri çizildi. Eczane Hizmetleri bölümü içinde bir an evvel yurt sorununun çözüme kavuşması bekleniyor.

İnebolu Meslek Yüksekokulu yönetimi, öğrencilerin barınma sorunlarına köklü bir çözüm bulunması durumunda öğrenci alımı için YÖK’e teklifte bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER