LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ
banner3

Türkiye genelinde kış lastiği uygulaması 1 Aralık 2018 tarihi itibariyle zorunlu hale geldi

Kış lastiği takmayanlar için geçtiğimiz yıl 625TL olan ceza tutarı ise  bu yıl 715 TL olarak belirlendi. İlçemizdeki vatandaşlar da bu uygulama ile lastikçilerin yolunu tuttu. Araç lastiklerinin değişimi büyüklüğüne göre 50 ile 100 TL arasında yapılıyor. Yoğun bir mesaiye başlayan lastikçiler geçtiğimiz yıllara göre  vatandaşların daha  duyarlı olduğunu ifade  etti.

'MUTLAKA KIŞ LASTİĞİ KULLANMALI VE TAKTIRMALIYIZ'

Kış lastiğini değiştirmenin can güvenliğini de artırdığını ifade eden sürücü Uğur Eren, ”Soğuk geçen il ve ilçelerde kış lastiğinin önemi bir tık daha artıyor. Hiçbir şey canımızdan önemli değil. Mutlaka kış lastiği kullanmalı ve taktırmalıyız. Çevremizi de uyarmalıyız bu konuda. Bu konu ile ilgili halk bilinçlendirilmeli, denetimler yapılmalı. Buna göre de ceza kesilmeli. Çünkü başkasına maddi manevi zarar verebiliriz. Bu hiçbir şeyden önemli değil. Önemli olan insanın canı ve sağlığı. Gerisi çok önemli değil” şeklinde konuştu.

'KIŞ LASTİĞİ TAKMAK ÇOK ÖNEMLİ'

Lastikçi  Salih Aydın ise kış lastiği takmanın öneminden bahsederek, “Lastik takmayanlara da ceza kesilmeli. Lastik taktığımız taktirde araçların kaymasını engelleyebiliriz. Havalar soğudu. Kış lastiği takmak çok önemli. Bunu bütün araç kullananlara tavsiye ederim. Kış lastiği taksınlar. Bu sene geçen senelere göre çok arttı. Artık millet daha anlayışlı bu konuda. Kış lastiği şu an daha önemli ve  Zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Nisan 2019’da sona erecek.” dedi