Maranki hakkında soruşturma başlatıldı

Maranki hakkında soruşturma başlatıldı
banner3

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin , ‘’Umudunuz 25 Haziran’dır. Olmadı zaten , o zaman artık Belgrad Ormanı’nda ağacın dibinde , talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa’’ sözleri üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ,’’Basın yoluyla halkın kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan soruşturma başlattı. 

Akit TV'de yayınlanan bilgi savaşları programında Ahmet Maranki “Şayet olursa gidecek hiç bir yerimiz yok. Benim umudum onun için Kaf Dağı’nın arkasında 25 Haziran'da… Olmadı zaten o zaman artık Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık…” ifadelerini kullanmıştı.

Maranki'nin açıklamaları ülke gündemine bomba gibi düştü. Ulusal haber sitelerinin ana manşetinden yayınlanan haberler sonrası Ahmet Maranki sosyal medya uygulamaları twitter ve facebook'ta en çok konuşulanlar arasına girdi. Binlerce kişi yaptığı paylaşımlarla Maranki'yi ağır bir dille eleştirdi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Ahmet Maranki hakkında ,' Basın yoluyla halkın kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan  soruşturma başlattı. Savcılık açıklamasında, ‘' Başlatılmış ve ilgili kişi şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış olup soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.''

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER