Reis Gıda'dan Ramazan'da israftan kaçınmaya davet

Reis Gıda'dan Ramazan'da israftan kaçınmaya davet
banner13
banner3

Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan pirinç, bulgur, mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kuru gıdalar, Ramazan ayında en çok tüketilen ürünlerin başında geliyor. Ramazan ayının manevi atmosferine uygun olarak, İnebolulu iş insanı Mehmet Reis'in sahibi olduğu Reis Gıda, iftar ve sahur sofralarınızı zenginleştirecek, en kaliteli yerli pirinç, bulgur ve bakliyat ürünlerini sunmaya devam ediyor.

Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi İnebolulu hemşehrimiz Işılay Reis konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Ramazan ayı, bizim için hem bir dayanışma hem de paylaşma ayıdır. Ürünlerimizi seçerken gösterdiğimiz özen, işleme ve paketleme süreçlerimizdeki titizliğimiz, tüketicilerimize en iyi ve en sağlıklı ürünleri sunma hedefimizi yansıtıyor. Reis Gıda olarak, Ramazan ayında da lezzet ve bereketi sofralarınıza taşımayı amaçlıyoruz." dedi.

" TÜRKİYE’DE HER YIL 18,1 MİLYON TON GIDA İSRAF EDİLİYOR"

Günümüzün en önemli sorunlarından biri olarak öne çıkan gıda israfı konusuna dikkat çekmek isteyen Reis Gıda herkesi Ramazan ayında israftan kaçınmaya davet ediyor.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Tüketebileceğimiz kadar yemek hazırlamalıyız. Bugün dünyadaki gıdaların yaklaşık üçte biri israf ediliyor. Dünyada her yıl 931 milyon ton Türkiye’de ise her yıl 18,1 milyon ton gıda israf ediliyor. Bunun içinde ağırlıklı olarak evlerden çöpe atılan kişi başı 93 kg gıda söz konusu.Denklemin diğer tarafında ise açlık çeken yaklaşık 870 milyon insan yer alıyor. Gıda israfına dur demenin bir başka yolu da paylaşmaktır."

"UNUTMAYALIM Kİ PAYLAŞMAK UMUDU ÇOĞALTIR"

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ruhunu ön planda tutarak“Paylaşmaya Niyetliyiz” projesi kapsamında her yıl olduğu gibi bu yılda insanları paylaşmaya teşvik etmek istediklerini belirten Işılay Reis Yorgun; "Unutmayalım ki paylaşmak umudu çoğaltır" diyerek, tüm toplumu, bu özel ayda israftan kaçınma ve paylaşma konusunda daha duyarlı olmaya çağırıyor.

" İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ"

Yorgun; "Bizlerin büyütüldüğü 'komşun aç yatarken tok uyumak olmaz' düşüncesini bizlerde çocuklarımıza aşılamalıyız. 2020 yılında tüketicilerimizin iş birliğiyle başlattığımız 'Boş Tabak' kampanyasını ilerleyen yıllarda da 'Ses Ver' projesi ile devam ettirdik. Paylaşılan tabak sayısı kadar yardım kuruluşlarına bakliyat yardımlarımızı ulaştırdık. Bu yıl da 'Ramazan'ın Bereketi, Paylaşmanın İyiliğiyle Çoğalır' temalı projelerimizle ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

"'GÖNÜLLÜLER TAKIMI' İLE FARKLI İLLERDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KUMANYA DAĞITIMLARI YAPILACAKTIR"

Işılay Reis Yorgun sözlerine; “Ayrıca çalışanlarımız arasından gönüllülük esaslı, birlikte ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla kurduğumuz 'Gönüllüler Takımı' ile farklı illerde ihtiyaç sahiplerine kumanya dağıtımları yapılacaktır. Bununla birlikte Reis iftar çadırlarında pişen yemeklerde ikram edilecektir. Reis, sağlıklı ve besleyici bakliyat ürünlerinin herkesin sofrasına ulaşması gerektiğini belirtiyor. Reis Gıda, bu kapsamda birçok sivil toplum kuruluşu ile iş birliği içinde, ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaşarak Ramazan'ın bereketini daha da artırmayı amaçlıyor."

“RAMAZAN SOFRALARINDA BAKLİYATIN SAĞLIK KATKISI”

Reis Gıda Ramazan sofralarının vazgeçilmezi bakliyatın sağlığımız açısından güçlü yönlerini vurgulayan “Ramazan Sofralarına Bakliyatla Gelen Sağlık”s osyal medya kampanyası başlattığına vurgu yapan Yorgun; "Bu kampanya ile iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi olan bakliyat ürünlerinin tüketimine ve sağladığı faydalara dikkat çekildi. Bakliyatlar, içerdiği yüksek lif, protein, vitamin ve minerallerle Ramazan ayında dengeli ve sağlıklı beslenmenin temel taşlarından biri. Uzmanlar, iftar ve sahur sofralarında bakliyat tüketiminin, uzun süren açlık sonrası vücudu yavaşça ve sağlıklı bir şekilde besleyerek, oruç tutmanın getirdiği zorlukları minimuma indireceğini belirtiyor.Anadolu’nun bereketli topraklarında üretilen nohut, mercimek, kuru fasulye gibi yerli bakliyat ürünleri, Ramazan ayının soğuk günlerinde besleyici ve doyurucu seçenekler olarak dikkat çekiyor. Sağlıklı bir Ramazan geçirmek için bakliyatların sofralarınızdan eksik edilmemesi önemle tavsiye edilir. Ramazan ayı boyunca devam edecek olan kampanya kapsamında, Reis Gıda şefleri tarafından hazırlanan özel tarifler, beslenme ipuçları ve sağlıklı yaşam önerilerimiz, şirketimizin web sitesi ve sosyal medya kanalları üzerinden tüketicilerle paylaşacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER