Acılı Babanın Feryadı 'ADALETE İNANMIYORUM ARTIK'

Acılı Babanın Feryadı 'ADALETE İNANMIYORUM ARTIK'
banner3

Acılı baba Tamer Işık, çocuğuna çarpan aracın sürücüsünün 24 saat geçmeden salıverilmesine tepki gösterdi

"ADALETE İNANMIYORUM ARTIK"

22 Haziran Perşembe günü Aşağı Hatıpbağı Mahallesinde oyun oynarken arabanın çarptığı ve ağır yaralanan 6 yaşındaki Talat Burak Işık'ın Kastamonu Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

15 gündür yoğun bakım ünitesi önünde perişan bir halde çocuklarından gelecek iyi bir haberi bekleyen Işık ailesi, çocuklarına çarpan 22 yaşındaki Z.S.'nin 24 saat geçmeden salıverilmesine tepki gösterdi. Telefonla görüştüğümüz baba Tamer Işık, "Oğlumuza vuran vatandaş 24 saat bile içerde yatmadan çıkıp geziyormuş. Mahalle içinde oynayan çocuğa çarpan adam 24 saat geçmeden nasıl salıverilir. Bu mudur adalet? O çıkıp rahat rahat gezerken biz perişan bir vaziyette hastanede oğlumuzdan gelecek iyi bir haberi bekliyoruz."

Acılı baba Tamer Işık, sözlerini şöyle sürdürdü "Mahalle aralarında kızlara hava atmak için gezen ve çocuğumuza çarparak bizim hayatımızı zindan eden 22 yaşında bir gencin 24 saat bile tutuklu kalmadan salıverilmesin, gezebiliyor olması, bayram yapıyor olması bizim çok zorumuza gidiyor, ağrımıza gidiyor. Hepimizin çocuğu mahallesinde oyun oynayabilecek, değil mi. Ana yol olsa içim yanmayacak hatadır, kazadır ama göz göre göre Aşağı Hatıpbağı Mahallesi'nin ortasında bir çocuğa araba vuruyorsa eğer bu katliamdır, cinayettir. Benim tek ağarıma giden, 24 saati geçmeden bu adamın serbest bırakılmasıdır. Perşembe günü adam vuruyor Cuma günü adam serbest! Bu oğlan gidecek başkasının çocuğuna da vuracak. Bu çocuğu daha önce vatandaşlar şikâyet etmişler arabanın arkasını kaydırıyor, hızlı gidiyor diye. Hep göz ardı etmişler bunun eninde sonunda birisine vuracağı belliydi, geldi benim çocuğuma vurdu ve ertesi gün dışarıda yine geziyor bu çocuk. Yarın bir gün senin çocuğuna vuracak, başkasının canını yakacak bu."

"ADALETE İNANMIYORUM ARTIK"

Adalet Bakanlığı İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda baş memur olduğunu ve bu olay sonrası adalete inancının kalmadığını ifade eden baba Tamer Işık "Burada bunu bir günde gönderebiliyorlarsa bana biri adaleti açıklasın. Ben Adalet Bakanlığı'nda çalışıyorum, ben cezaevinde baş memurum. Adalete inancım kalmadı. Adalet sistemi bu mudur, 5 tane cezaevi gördüm her kazada kişi yoğun bakımdan çıkana kadar tutuklu kalır. Bu kadar kolay mı bir insanın canı? Benim çocuğum beyin kanaması geçirdi, nefessiz geldi buraya. Benim durumumu kimse bilemez benim çocuğum elimde ölüyordu. Hala hayati tehlikesi sürüyor. Adalete inanmıyorum artık. Adalet olsaydı benim çocuğuma vuranı hemen salıvermezlerdi. En azından yoğun bakımdan çıkana kadar bekletirlerdi. Benim çocuğum yeter ki kurtulsun. Adam evinde bayramını yaparken ben burada acılar için hüngür hüngür ağlıyordum."

"HIZ KESİCİLERİ KAYMAKAMA İLETMİŞTİK"

Kaymakamlık tarafından düzenlenen mahalle toplantılarında eşi Duygu Işık'ın Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy'a mahalle içine hız kesici bariyerlerin arttırılması talebini ilettiğini belirten Tamer Işık, "Bize kasisler yapılacaktır diye yazı geldi. 3 aydır kasis falan yapılmadı. En sonunda çocuğumu aldılar. Şuan hiç kimse benim çektiğim acıyı çekemez. Ben kazanın olduğu günden bu yana 15 gündür evime gitmedim ki gitmeyeceğim de. Çocuğum buradan sağlıklı bir şekilde çıkmadan hiçbir yere gitmeyeceğim." diye konuştu.

Yeni trafik düzenlemesi ve yol bölünmeleri ile Aşağı Hatıpbağı Mahallesinde trafik yoğunluğunun arttığını belirten Işık, "Büyükşehir belediyesi gibi yolları böldüler trafiği mahalle içine verdiler. Aşağı Hatıpbağı Mahallesi ilçenin en kalabalık mahallesi. Milletin çoluğu çocuğunu değersiz görüyorlar. " dedi

Acılı haberin duyulmasının ardından kendisini arayan destek olanlara da teşekkür eden Tamer Işık, "Sağ olsunlar beni tanıyan tanımayan birçok kişi aradı. Allah razı olsun ama yapılabilecek tek şey dua etmek." diye konuştu.

Talat Burak Işık'a acil şifalar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 01:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5