Cezaevi için gösterilen yeni yerler beğenilmedi

Cezaevi için gösterilen yeni yerler beğenilmedi
banner3

İnebolu M Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’nun Jeolojik ve Jeoteknik etüd raporlarının olumsuz sonuçlanmasından sonra Adalet Bakanlığına gönderilen yerler olumsuz bulundu.

Daha önce gazetemizde yer alan İnebolu Cezaevi’nin yeni yer arayışı ile ilgili Kaymakamlık ve İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu’nun Adalet Bakanlığına göndermiş olduğu yerlerin Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı tarafından olumsuz karşılandığı belirtildi.

Gazetemize açıklama yapan Milletvekili Murat Demir, Cezaevi yeni binası için Kaymakam Beyin ve İlçe Başkanının örnek gösterdiği yerlerin beğenilmediği, başka gösterilecek yer için kroki beklendiği ve uygun olan yer beklenildiği, tespit edilecek yeni yere hızlı bir şekilde projesi yapılıp 1 sene içinde yapılacağını belirtti. Demir, "cezaevine gelen olumsuz teknik raporlar için de, teknik raporu çok fazla dikkate almayın" dedi.

Ancak, gösterilen ve gönderilen yer krokilerinin beğenilmemesine rağmen başka yeni yer krokisi arayışı için Ak Parti ilçe başkanlığının bilgisi olmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER