Milletvekili Köylü: 'İnebolu'ya büyük bir Cezaevi yapmak istiyoruz'

Milletvekili Köylü: 'İnebolu'ya büyük bir Cezaevi yapmak istiyoruz'
banner3

AK Parti Kastamonu Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, İnebolu'yu ziyaret etti.

AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ve partililer tarafından karşılanan Milletvekili Hakkı Köylü, kısa bir esnaf ziyaretinin ardından ihalesi gerçekleştirilen ve önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak yeni adliye binasının yerini ve inşaatı süren yeni devlet hastanesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Hastane inşaatını inceleyen ve müteahhit firmadan çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Köylü, yeni devlet hastanesinin Şubat ayına kadar teslim edileceği sözünü aldı.

Milletvekili Hakkı Köyü ve beraberindekiler daha sonra deprem testinden geçemeyerek olumsuz rapor alan ve yeni yer arayışına geçilen İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu için alternatif yerler aradı.

Ziyaret sonrası gazetemize konuşan Milletvekili Hakkı Köylü, "Adliye Binamızın yapılacağı yeri ve yeni hastane inşaatımızı yerinde görelim istedik. Sıkıntısı var mı yapabileceğimiz bir şey var mı diye. Bir de yeni Cezaevi ile ilgili alternatif yer bulabilir miyiz diye arkadaşlarla istişarelerde bulunduk. Buraya çok ciddi büyük bir Cezaevi yapmak istiyoruz. Ama maalesef İnebolu'da böyle bir arsa bulmak mümkün değil. Yeni bir yer gözümüze kesitirdik. 30 dönümlük bir yer olduğu söylendi. Bakanlık 70-80 dönümden aşağı yer istemiyor, büyük bir yer yapılsın istiyor. Bakalım orası olabilir mi bunu bir değerlendireceğiz." diye konuştu

Daha önce gösterilen yerlerin beğenilmediği konusuna da değinen Milletvekili Köylü, "O yerleri ben görmedim ama oralar orman arazisi durumunda, orman alanını da Cezaevine vermezler." dedi.

Yeni adliye binasının da ihalesinin yapıldığını belirten Milletvekili Köylü, ihalenin itiraz süresinin ardından kesinleşmesi ile birlikte yer teslimiyle inşaatın başlayacağını söyledi.

Milletvekili Hakkı Köylü ve partililer yeni devlet hastanesi inşaatı önünde toplu fotoğraf çektirdi.