1 Anaokulu 2 Yurt Mühürlendi!

1 Anaokulu 2 Yurt Mühürlendi!
banner3

İlçemiz Musa Köyü mücavir alanı içindeki Çatalkaya Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan 2 yurt ve 1 Anaokulu mühürlendi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün 12.05.2017 tarih ve E.72533  sayılı yazıları gereği 24.04.2017  tarihli Jeolojik Etüd Raporu ile Şehit Er Rahmi Yılmazer  Caddesi üzerindeki Dr. Oğuz-Türkan Kayaalp ve Mehmet Bülent Özyürük Kız Öğrenci Yurtları ile Vali Enis Yeter Anaokulu kapıları İnebolu Belediyesi tarafından mühürlendi. Kurumların kapısına asılan İlgili raporda "Gerçekleşmesi muhtemel olan heyelan tehlikesi ile binaların risk altında olduğundan can ve mal güvenliği açısından 7269 sayılı yasaya göre yapılacak çalışmalar tamamlanıncaya kadar tahliye edilmesi gerekmektedir" denildi.

İnebolu Belediyesi zabıta memurları Kız Yurtları ve Vali Enis Yeter Anaokulunun kapısını mahalle muhtarı ile birlikte tahliye edilmek üzere mühürledi.

Çocuklarını Anaokulu'na kaydettirecek veya kız yurduna yerleştirecek olan aileler mühürlenen binaların yeni eğitim öğretim yılında hizmet verip vermeyeceğini merak ediyor.

 Adliye Sarayı‘da Aynı Alana yapılacak

Ancak, 16 Haziran 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen İnebolu Adliye Binası yerleşkesi de aynı alana yapılacaktır. Tehlike arzeden ve kurumların mühürlendiği bölgede Adliye Sarayı için yer tesliminin nasıl yapılacağı merak konusu olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER