Karamehmetoğlu; Ne turizm mi, Boyran Altında denize girecek durum mu var.

Yaklaşık 10 yıl Ak Parti de, ilçe yöneticiliği ilçe başkanlığı il genel meclis üyeliği görevlerinde bulunan, uzun süredir de ilçe başkanlığı yapan, ilçemizdeki hükümetin projelerine imza atan Ak Parti İlçe Başkanı İsa karamehmetoğlu Boyran Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerindeki yol çalışması ile ilgili eylül ve ekim ayında yağış olabilir dedi.

Karamehmetoğlu; Ne turizm mi, Boyran Altında denize girecek durum mu var.
banner3

İlçemizde ki hükümetin projelerinde adı sürekli gündemde olan Ak Parti ilçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, İnebolu’da gerçek manada turizm olmadığını ve Boyran Altında denize girilecek bir durum bulunmadığını iddia etti.

   Uzun yıllar Ak Parti ilçe yöneticiliği, yıllardır İl Genel Meclis Üyeliği, İl Özel İdaresi’n de Turizm Komisyonu Başkanlığı ve uzun süredir Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan İsa Karamehmetoğlu, İnebolu’da gerçek manada turizm olmadığını ve Boyran Altında denize girecek durumun bulunmadığını söyledi.

    İnebolu’da tatil ve deniz turizmi anlamında 2 aylık sezonu olduğunu ildeki yöneticiler, başkentteki milletvekilleri, üst bürokratlar, Karayolları Genel Müdürlüğü ve hatta sayabileceğimiz bakanlıkların ildeki yetkili ve etkili kişilerinin hepsi bilir.

2 Aylık sezonda ilçe dışındaki hemşerilerimiz, nüfusunda İnebolu yazan birçok kişi, iş adamı ve ya eşi İnebolu doğumlu olanlar yılda 15 gün, bir ay veya 2 ay İnebolu’ya gelerek zaman geçirirler. İnebolu 15 Haziran’dan 30 ağustosa kadar dolar taşar. Köyleri ile birlikte 22 bin nüfuslu ilçemiz 30-40 binleri bulur. Bayram ve festival günlerinde bu sayı daha da artar.

  Karayolları, Boyran Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde ilkbahar ve sonbahar ayları dururken yaz aylarına denk gelen haziran ve temmuz aylarında  duble yol üzerinde parke yenileme çalışması başlattı. Yapılan çalışma sonucu sahilin en kalabalık olduğu bu aylarda trafik tek şeride düşürüldü. Bu aylarda tatile gelen bir çok kişi toz toprak ve makine seslerine maruz bırakıldı.

İlçenin en kalabalık olduğu bu günlerde insanların ilçeye gelmesine pişman edildi.

   Ne turizm mi, Boyran Altında denize girecek durum mu var.

  Yaşanılan bu sorunları telefon ile dile getirdiğimiz, uzun yıllar Ak Parti ilçe yöneticiliği, uzun yıllar İl Genel Meclis Üyeliği, İl Özel İdaresi’n de Turizm Komisyonu Başkanlığı ve uzun süredir İlçe Başkanlığı yapan İsa Karamehmetoğlu, İnebolu’da gerçek manada turizm olmadığını ve Boyran Altında denize girecek durum mu var, şeklinde cevapladı. 

Ak parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ile yaptığımız telefon konuşması aşağıda ki gibidir

Cemal İlyasoğlu; Boyran altındaki Karayollarının yaptığı yol çalışmaları Eylül ve Ekim ayına ötelenemez mi. Gün içinde Kızılkara mevkiine gittiğimde yol çalışmasını Karayolları şantiyesinden daha ileriye devam edeceklerini gördüm. İnebolu’ya yazık değil mi?

İsa Karamehmetoğlu; Seneye kalırsa İnebolu’ya da yazık değil mi.

Cemal İ. ; Seneye kalmasın ama Eylül ve Ekim ayına ötelenebilir.

İsa K. ; Eylül ve ekim ayında belki hava müsaade etmeyecek.

Cemal İ. ; Parke çalışması bu, İnebolu turizm anlamında çok berbat bir sezon yaşıyor, bu yol çalışması iyi olmuyor.

İsa K.; Cemal abi katılıyorum ama, turizm mi var.  Ne turizmi abi, Gerçek manada İnebolu’da turizm mi  var.

Cemal İ. ; Niye ki bu sezonda İstanbul’dan bir sürü insan geliyor İnebolu’ya. İnebolu’nun en yoğun olduğu dönemde İsmetpaşa Caddesi tek şeride düşürülüyor.

İsa K.; Bizim gerçek manada turizmimiz mi var

        Ona bakarsan Boyran altında denize girilecek durum mu var.

İsa K. ; Senin söylediklerini yine de dikkate alalım ve Karayolları Bölge Müdürü ile görüşelim.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER