Başkan Uzuner'den Milletvekili Demir'e cevap gecikmedi

Başkan Uzuner'den Milletvekili Demir'e cevap gecikmedi
banner3

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, Kastamonu Milletvekili Murat Demir’in İnebolu Limanı ihalesinin iptal edilmesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara tepki göstererek, “İnsaf, edep yahu, niçin 2,5 aydır sakladın, eline ne geçti" dedi.

Milletvekili Murat Demir'in yapmış olduğu iddiaların yalan asılsız ve isnatsız olduğunu söyleyerek, “insaf, edep yahu, bir milletvekili bu kadar yalan konuşamaz, Kastamonu’nun ve bölgemizin menfaatine olan bu kadar önemli bir konuyu kendisine iletildiği halde 2,5 aydır saklayamaz" dedi. Uzuner daha sonra sözlerini sürdürerek Kastamonu Gazeteciler Cemiyetinde Milletvekili Murat Demir’in iddia ettiklerine cevap vereceğini ve basın açıklaması yapacağını belirterek, "Kendisi 3 Nisan 2017 den bu yana iptal kararını neden sakladığını ve gizlediğini cevaplasın. Bu kararı bildiği halde referandumda bütün insanlara her şey normalmiş gibi yalan konuştu. Vatandaşları kandırdı. Benden önce dava açan ve devam ettiren, benimle ve ilçemle hiçbir ilgi ve alakası olmayan başkasının davasının sonuçlanmasını Engin Uzuner’e yüklemesi ise oluşan tepkiler karşısında “bağcıyı dövmek” anlamına gelmektedir. Kaldı ki madem çok biliyor ve konunun yakından takipçisi, o zaman niçin ihaleyi iptal ettirecek şekilde şartname hazırlattı. Neden şimdiye kadar sakladı. Sayın Murat Demir’in yaptığı İnebolu Halkının seçtiği bir kişiyi zan altında bıraktığı gibi Danıştay’ın kararına da saygısızlık yapmaktır." diye konuştu.

Belediye Başkanı Engin Uzuner, Milletvekili Murat Demir tarafından kendisine atıldığını iddia eden iftira ve yalanlar karşısında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER