'Turizmde İnebolu eski günlerini arar halde'

Milletvekili Baltacı, ilçelere gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerini İnebolu’da sürdürdü.

'Turizmde İnebolu eski günlerini arar halde'
banner3

-“YILLAR ÖNCE PLAJLARI VE DENİZLE BÜTÜNLEŞEN DOĞASIYLA TATİLCİLERİN İLGİSİNİ ÇEKMEYİ BAŞARAN İNEBOLU ESKİ GÜNLERİNİ ARAR HALDE”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, ilçelere gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerini İnebolu’da sürdürdü.

İnebolu’ya gelen Milletvekili Hasan Baltacı burada CHP İnebolu İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu ve partililerle yaklaşık 1.5 saat süren bir toplantı yaptı. Milletvekili Hasan Baltacı daha sonra ilçe yöneticileri ile birlikte İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’i makamında ziyaret etti. Belediyenin çalışmaları hakkında Milletvekili Hasan Baltacı’ya bilgi veren Başkan Uzuner, Baltacı’yı 10 Ağustos’ta başlayacak ve 3 gün sürecek olan 8’nci Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti.

Milletvekili Hasan Baltacı İnebolu’da ayrıca Şoförler Odası, Esnaf Odası, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası ve Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Kastamonu’nun Karadeniz’e en uzun sahili olan il ve Ankara’ya en yakın deniz kenti olmasına rağmen sahil ilçelerinin deniz turizminden faydalanamadığını kaydeden Milletvekili Baltacı, “sahil ilçelerimizde deniz turizminin gelişmesi, kısa da olsa umutlarını yaz mevsimine bağlayan sahil ilçelerimizdeki esnaflarımız ve vatandaşlarımızın ekonomik anlamda nefes alabilmeleri için mutlaka turizm yatırımlarından Kastamonu’nun da hak ettiği payı alması gerekmektedir. Yıllarca önce plajları ve denizle bütünleşen doğasıyla tatilcilerin ilgisini çekmeyi başaran İnebolu bugün eski günlerini arar haldedir” diye konuştu.

27’nci dönemde İmar, Bayındırlık, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda görev yapacak olan Hasan Baltacı Kastamonu’nun turizmde karşı karşıya olduğu bu soruna çözüm üretmek için komisyon çalışmalarında mücadele edeceğinin bilinmesini istedi.

Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu’nun Balıkçı Barınağı talebini Meclis’te dile getireceğini, kapanması için adeta tasfiye sürecine itilen İnebolu Cezaevi’nin de yakından takipçisi olacağını belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 00:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER