DANIŞTAY LİMAN İHALESİNDE KENDİ KARARINI BOZDU

DANIŞTAY LİMAN İHALESİNDE KENDİ KARARINI BOZDU
banner3

İnebolu Limanı ihalesi hakkında Danıştay kararını verdi.

2015 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihale edilen İnebolu Limanı’nın ihalesi için Danıştay son kararını verdi.

2017 yılının Haziran ayında Danıştay'ın temyiz yolu kapalı olmak kaydıyla iptal ettiği davayı 1 yıl sonra bozarak İnebolu Limanı'nı yeniden Mehmet Cengiz'e ait Cengiz İnşaat'a verdi.

AK Parti eski milletvekili iş adamı Murat Demir, sosyal medya hesabından iptal kararının bozulduğunu açıkladı.

Demir açıklamasında; "Bu gün aldığım haber Danıştay mahkeme kararını bozmuş olup, İhaleyi alan firma lehine karar vermiştir. İnşallah Firma çok yakında yatırımına başlayacaktır. Umuyorum yatırım planmış olduğu gibi devam edecek ve bu liman, Kastamonu ve bölge için potansiyel bir konum alacaktır. Ülke ekonomisine ve Kastamonu ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır" dedi.

NE OLMUŞTU?

2015 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihale edilen İnebolu Limanı’nı, bir vatandaşın açtığı dava üzerine, temyiz yolu da kapalı olmak kaydıyla Danıştay tarafından iptal edilmişti. Danıştay’ın iptal kararını Özelleştirme Kanunu’na ve “grup” halinde satış yöntemini yasal bulmamaya dayandırdığı kaydedilmişti.

30-11-2015 tarihli ihale komisyonu kararının yürütülmesinin durdurulması ve iptali talebi ile Özelleştirme İdaresi aleyhine Danıştay 13. Dairesi’nde açılan 2015/6344 esas numaralı davanın duruşması 2 Mart 2017 tarihinde görülmüştü ve mahkeme dava konusu işlemlerin yürütmesinin durdurulmasına itiraz yolu kapalı olmak üzere karar vermişti. Mahkeme kararı 3 Nisan 2017 tarihinde taraflara tebliğ edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER