İnebolu Devlet Hastanesi Temmuz ayında rekora gitti

17.603 Muayene, 5.037 Acil Muayene, 382 Yatan Hasta, 436 Ameliyat...

İnebolu Devlet Hastanesi Temmuz ayında rekora gitti
banner3

17.603 Muayene, 5.037 Acil Muayene, 382 Yatan Hasta, 436 Ameliyat...

İnebolu Devlet Hastanesi, Temmuz ayı verileriyle rekora imza attı.

Hastane yönetimi tarafından paylaşılan Temmuz ayı verilerine göre İnebolu Devlet Hastanesi'nde Temmuz ayı içerisinde 17 bin 603 hasta muayene oldu. Yine verilere göre acil muayene sayısı 5 bin 37, yatan hasta sayısı 382, günübirlik yatan hasta sayısı 1987, toplam ameliyat sayısı 436, toplam sünnet sayısı 137, diyaliz hasta sayısı ise 40 olarak açıklandı.

2 iç hastalıkları uzmanı, 1 kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı, 1 göz hastalıkları uzmanı, 1 ortopedi ve travmatoloji uzmanı, 1 üroloji uzmanı, 1 biyokimya uzmanı, 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 kadın doğum ve hastalıkları uzmanı, 2 diş hekimi, 1 diyetisyen, 1 psikolog ve 1 sosyal hizmet uzmanı ile ilçe geneline hizmet veren İnebolu Devlet Hastanesi Temmuz ayı verileriyle göğüs kabarttı.

Temmuz ayında gerçekleştirilen 436 ameliyattan 214'ü kulak burun boğaz hastalıkları, 112'si üroloji, 42'si kadın doğum ve hastalıkları, 37'si ortopedi hastalıkları, 21'i ise göz hastalıkları kapsamında gerçekleşti.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan hastane müdürü Süleyman Kılıçarslan, "160 saat aylık mesaide neredeyse tüm mesai arkadaşlarımın 300 saatinde üzerinde çalışarak, çoğumuzun yıllık iznini bile kullanamadığı, herkesin diline doladığı fakat bizim gibi hastanelerde o dönerin dönmediği yani olmadığı mesleğimizi maddiyat için değil önce İnancımız gereği vicdanımızla şerefli yiğit İnebolu halkına hizmet için yaptığımızın en güzel göstergesidir bu tablo.
Bayramda hafta sonunda yaz kış gece gündüz demeden görevimizin başındayız, insanlar tatil yeri belirlerken biz tatile gelenlerin yarasını sarmak için buradayız, insanlar Bayram sabahı ana babasıyla eşi çocuğuyla bayramlaşıp çocuğuna yeni aldığı kıyafetlerini giydirirken biz onlar için yine buradayız, anneler günü babalar günü gibi özel günlerde anne babalarımızın öpülesi elleri boş kalırken çocuklarımız bize yaptığı resimlere sarılıp ağlayarak uyurken biz başka anne ve çocuklar ağlamasın diye yine buradayız.
Kurtuluş yıllarında vatanımızı bize kanlarıyla canlarıyla bağışlayan kayık ve kağnılarla destan yazan yiğit İnebolu halkına ne yapsak az hepsi kat kat helal olsun hatta bu yoğunlukta bilmeden istemeden eksik kaldığımız yetişemediğimiz bir hastamız varsa da hakkını helal etsin.
Bütün yorgunluğumuzu bir teşekkür güzel bir söz ve tebessümü ile gideren tüm hastalarımızdan da Allah razı olsun..." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER