PALAMUT SEZONU BEREKETLİ BAŞLADI

PALAMUT SEZONU BEREKETLİ BAŞLADI
banner3

Olta balıkçıları için palamut sezonu yasağı 15 Ağustos'da sona erdi. Balıkçılar yasağın bitmesini fırsat bilerek av sezonunu açmış oldu.

Büyük balıkçı tekneleri ve troller 1 Eylül'de sona erecek av yasağı için son hazırlıklarını yaparken, küçük tekneler ve çapari adı verilen çoklu oltalarla av yasağı 15 Ağustosta sona erdi.

Küçük tekneler ve çapari adı verilen çoklu oltalarla av yasağı 15 Ağustosta sona ererken palamut bereketinin müjdecileri sayılan “Palamutlar” balıkçı tezgahlarında yerini almaya başladı.

Palamut mevsiminin başlamasıyla tezgahlar şenlenen balıkçıların yüzü gülüyor. Tezgahlarda palamutlar boyutlarına göre 5 TL’den başlayan fiyatlarla 10 TL’ye kadar çıkıyor.

PALAMUT UMUT VERİYOR

Halkımızın önemli bir kesiminin geçim kaynağı balıkçılık.Balıkçılık yapanların büyük küçük tekneleri var.Balık avı yasağı süresince balıkçılar teknelerini ve ağlarını onarıyorlar.İşte bu günlerde de tekneler boyanıp denize indirilmeye çalışılıyor.

Av mevsiminin sona ereceği 1 eylül günü bekleniyor. Balıkçılar bu yıldan çok umutlular. Palamutun bu yıl bol olması tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER