Maranki ile İnebolu Köy Pazarı

İnebolu Köylerindeki vatandaşların doğal olarak yetiştirip sattığı domatesten salatalığa, kabaktan fasulyeye, tarhanadan marmelata bir çok ürünün satışının yapıldığı İnebolu Köy Pazarının önemini Prof. Ahmet Maranki gazetemize anlattı.

Maranki ile İnebolu Köy Pazarı
banner3

    İnebolu Köylerindeki vatandaşların doğal olarak yetiştirdiği ürünlerin satışının yapıldığı İnebolu Pazarı ürün çeşitliliği ve ziyaretçi açısından en yoğun günlerini yaşıyor.

   İnebolu Köy pazarına cumartesi ve salı günleri sabahın erken saatlerinde doğal ürünlerini getiren üreticiler ilk elden tüketicilere ve İstanbul'un Kasımpaşa, Balat, Küçükköy, Esenler, Esenyurt gibi pazarlara ürün getiren pazarcılara satıyor.

     İnebolu Pazarından alışveriş yaparken yakaladığımız Prof. Ahmet Maranki İnebolu domatesi, salatalık, kabak, fasulye, marul, özek, tarhana, dut, kiraz, boydalı gibi İnebolu'da ki köylüler tarafından organik olarak yetiştirilen ürünler hakkında gazetemize bilgi verdi. İnebolu domatesinin ve salatalığının tescillendiğini belirten Maranki,  İnebolu köylüsünün fakir olduğu için gübre atamadığını ve bölgede sanayileşme olmadığı için sanayi üretimi yapılamadığını belirterek doğal organik ürün almak isteyenleri İnebolu Pazarına veya İstanbul'daki Kasımpaşa Balat gibi İnebolu pazarları ile Topkapı da ki Maranki Kozmetik Ürünler işyerine davet etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER