Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


ÇANKIRI ŞAPKAYI SAHİPLENDİ

ÇANKIRI ŞAPKAYI SAHİPLENDİ
+ -
Reklam

Çankırı'da Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk'ün kente gelişi ve şapka inkılabının 92. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törende Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Şapka İnkılabı'nın fiilen Çankırı'da başladığını söyledi.

Çankırı  Belediye Başkanı Dinç, törende yaptığı konuşmada,  Atatürk'ün 92 yıl önce şapka inkılabının gerçekleşmesi için çıktığı yurt gezisine  Çankırı'dan başlamasının bir tesadüf olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:  " Çankırı insanı, vatanına, milletine, değerlerine son derece bağlı bir toplumdur. Bu değerler için gerektiğinde her şeyini feda etmeden geri durmayacak, gözünü kırpmadan canını bile feda edecek bir toplumdur. Şapka devrimi ile alakalı vatanına, milletine, devletine bağlı bir toplumun seçilmesi tesadüf değildir. Şapka inkılabı fiilen  Çankırı'dan başlamıştır.  Çankırı'da giyilmiş, devrimin adı da  İnebolu'da konulmuştur."
Bu haber 1990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Mehmet Soysal
25-08-2017 15:01:00

Ankara'ya cephane sevkiyatı İnebolu denk kayığı ile bilmem nereden yapılmıştır açıklamasını ilk yapacak bölgeyi bekliyorum. Geçmişine sahip çıkmamanın sonucu budur.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI