İŞADAMLARI VE ESKİ BAKAN'DAN İNEBOLU ZİYARETİ

İŞADAMLARI VE ESKİ BAKAN'DAN İNEBOLU ZİYARETİ
banner3

Aralarında eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Türkiye'nin sayılı işadamlarının bulunduğu 54 kişilik heyet İnebolu'ya geldi.

Çatalzeytinli İş Adamı Kütük Mermer'in sahibi Ali Kütük'ün ev sahipliğinde Kastamonu'yu gezmeye gelen siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri İnebolu'ya gelerek Heyamola Restaurant'ta balık yedi.

Akademisyen, bürokrat ve siyasetçi,  Ömer Dinçer 2011 ve 2013 yılları arasında Millî Eğitim Bakanı olarak görev yapmış olan Ömer Dinçer, Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Vatan, Simpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Hisar Çatal Kaşık Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Erdoğan'ında aralarında bulunduğu 35 işadamı eşleriyle birlikte Kastamonu gezisi kapsamında İnebolu'ya geldi. 54 kişilik heyet Heyamola Restaurant'ta balık yedi. İnebolu'nun ağır misafirlerine Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Aktaş da eşlik etti.

" BURADA YAŞAYAN İNSANLARI ŞANSLI GÖRÜYORUM."

Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer, yemek sırasında gazetemize yaptığı açıklamada İnebolu'ya ilk defa geldiğini ve çok beğendiğini belirterek, "Ziyaretimiz Kastamonu'yu tanımak ve potansiyelini görmekle alakalı. Ben daha evvel görev yaptığım dönemde Kastamonu'yu ziyaret etmiştim ama İnebolu'ya ilk kez geliyoruz. Çok kapsamlı bir program ve iş dünyasının önemli isimleri bugün burada. Ali Kütük Bey'in daveti üzerine buraya geldik, kendisi bizi çok güzel ağırladı sağ olsun. İnebolu'yu da çok beğendim. Çok güzel, sakin bir yer. Burada yaşayan insanları şanslı görüyorum." diye konuştu.  

Organizasyonu düzenleyen Kütük Mermer sahibi Ali Kütük ise gazetemize şöyle konuştu, "İlk kazam İnebolu'dur benim sonra Çatalzeytin kaza olunca nüfusumuz Çatalzeytin'e geçti. 35 kişilik bir arkadaş gurubuyuz biz. Bundan 4-5 yıl önce yine kendilerini Kastamonu'ya davet etmiştim, sağ olsunlar gelmişlerdi. O günkü şartlarda Ilgaz'da kendilerini ağırladık. Aradan tabi bu kadar zaman geçti arkadaşlar buraları özlemişler ben kendilerini tekrar davet ettim. 3 gün 3 gecelik bir gezi, Ilgaz'da kalacağız. İnebolu'da balığımızı yiyip Çatalzeytin'e geçip oradan da Kastamonu'ya hareket edeceğiz."

Enkay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Yavuz: "İçlerinde önemli işadamları ve bürokratların bulunduğu 35 kişilik bir gurubuz. Genelde gezi ve seyahatlerimizi hanımlarla beraber yapıyoruz. Şuanda da Çatalzeytinli olan Türkiye'nin en büyük mermer ihracatçısı Ali Kütük Beyefendinin misafiri olarak bulunuyoruz. Gurubumuzda sayılı önemli işadamlarından kişiler var. Zaman zaman yurt içi seyahatler düzenliyoruz. Sadece o yörenin güzelliklerini, kültürünü, eğitimini, sanayisini görmek bilgilenmek amacıyla bu gezileri düzenliyoruz. Bu işi organize eden Ali Bey ve oğlu Harun Bey'e de çok teşekkür ederiz. "

Heyet yemek sonrası Çatalzeytin'e hareket etti.