MUSTAFA ÖZDEMİR ADAY ADAYI OLDU

MUSTAFA ÖZDEMİR ADAY ADAYI OLDU
banner3

 

30 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için AK Parti’de belediye başkanlığı için ikinci başvuru partinin kurucu ilçe başkanı Mustafa Özdemir’den geldi.

AK Parti İnebolu İlçe Başkanlığı’na adaylık başvurusunda bulunan Mustafa Özdemir, yaptığı konuşmada seçimlerin parti teşkilatlarının, siyasetin bayramı olduğunu belirterek şunları söyledi: “O bayrama çok iyi hazırlanmak lazım. Seçimler halk ile kucaklaşmadır, dertleşmedir, projelerin anlatılmasıdır. Seçimlere girerken ilk sloganlardan itibaren Adalet ve Kalkınma Partisinin halkın partisi olduğunu, milletin kurduğu parti olduğunun vurgulanmasıdır. Bunu en iyi yapanda Türkiye de Adalet ve Kalkınma partisidir. Liderimiz halkın insanı, artık bizden de koptu, dünya lideri oldu. Allah bizim önümüzden alsın ona versin, Allah’ım liderimizin yolunu açık etsin”

2002 RUHU VURGUSU

2002 ruhuna vurgu yapan Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Adalet ve Kalkınma Partisinin kurucu ilçe başkanlığını üslenmem neticesinde 2002 ruhunu en iyi yaşayanlardan biriyim. 2002 ruhunda aslında aman amanda bir şey yoktu, sadece inanmışlık vardı. Halkın bir beklentisi vardı, bir umut, bir bekleyiş vardı. Bir tabelanın dahi asılmaya cesaret gösterilmediği, bayrakların sokaklara asılma cesareti gösterilmediği insanların karşılarında o günün şartlarında yürekli insanlar vardı. O dönemde başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yürekli insanlar yola çıktı ve sokaklar da  şu söylemi söylediler, “Biz kimsesiz kimselerin kimsesi olacağız” dediler. 16 yıldır bu ülke de kimsesizlerin kimsesi olundu ve sessiz çoğunluğun sesi olundu. 2002 ruhunda bu yaşandı. 2002 Ruhu demek kimsesizlerin kimi olmak demek herkesin beklentisini karşılayacak, kimseyi  ötekileştirmeden, kimseyi ayırt etmeden, herkesi kucaklayacak bir ruh demektir. 2002 ruhu bugün sadece bu ülkenin kimsesizlerin değil ,dünyanın kimsesizlerini kucaklayan, dünyadaki  kimsesizlere kim olan, dünyadaki sessiz çoğunluğun sesi olan, onları savunan bir ruh oldu.

“BURASI KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİL”

Parti içinde bölünmüşlük söylentileri hakkında da konuşan Özdemir, “Bizler İnebolu’da da fotoğrafın bu kadar büyüdüğünü bilirken, Türkiye’de ve dünyada bu kadar sessiz çoğunluğun bizden beklentileri  bu kadar yüksekken, bizim burada Ahmetçi, Mehmetçi, ayrımı var. Kastamonu’ya gittiğimiz de “İnebolu’da bölünmüşlük mü var” şeklinde sorularla karşılaşıyoruz.  Ben böyle bir şeye inanmıyorum. Çünkü kimsenin burası tapulu malı değil, burası halka hizmet yeri ve halkta burada hizmet bekliyor. Ben yönetim kurulu başkanlığı yaptığım dönemler hep onu söylemişimdir. Kendi oturduğumuz koltuklar çok değerli, bu ilçe halkı bu koltuklar da oturanlardan çok şey bekliyorlar. İlçemiz için ne güzel zenginliktir.  2 gün önce İsa Başkanımız Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Bugün de biz başvuruyoruz.  Belki yarın belki pazartesi günü yeni başvurular olacaktır. Ne güzel bir zenginlik, başka  partiler de bu yok, başka  partiler aday arama  peşindeler. Bizde öyle bir güzel zenginlik var ki biz bu zenginliği bayrama dönüştüreceğiz, neşeye dönüştüreceğiz, sevince dönüştüreceğiz. Çünkü İnebolu’nun hakikaten Adalet ve  Kalkınma Partisinden beklentisi çok yüksektir. Kişisel hesaplar nedeni ile ona kırılmış, buna  kırılmış, bizim böyle  bir lüksümüz yok, biz hep beraber  herkesi kucaklaşacağız. Genel Merkezimizin işaret ettiği ve uygun gördüğü adayı önümüze koyduğu zaman biz direkten çalışmaya devam edeceğiz. O adayımıza destek olacağız, o adayımızın yanında olacağız, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarın nimetlerinden bu ilçeyi yararlandıracağız. Bu ilçe artık bunu hak ediyor.” Diye konuştu.  

“KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMAYACAĞIZ”

İnebolu’nun beklentisinin büyük olduğuna vurgu yapan Özdemir, “Sadece İstiklal Madalyalı Türkiye de tek ilçe demekle işler bitmiyor. Bu ilçenin beklentileri çok yüksek, onun için biz misyon üstlenen insanlar olarak, iktidar partisinde görev alan insanlar olarak,  il Genel Meclisinden Belediye Meclisi üyesine kadar herkese bir sorumluluk düşüyor. Çünkü benim geçmişte söylediğim bir söz vardı. Seçilmiş insanlar olarak, bir gün benim torunumun birileri yakasına yapışır ve hesap sorar, “senin deden filan zamanlarda  ilçe  başkanlığı yaptı ve bu ilçeye  şunun kötü yapılmasına  sebep oldu veya  bir  şey yapılmasına sebep oldu” diye hesap sorar. Bizim böyle yükümlülüğümüz var, onun için küçük hesaplar peşinde koşmayacağız arkadaşlar.  Kimin gönlünden kim geçiyor bilemeyiz. Gönlümüzden geçmeyen insan da belki Belediye Başkan adayı olarak teklif edilebilir, ama bizim için asıl olan Adalet ve Kalkınma Partisidir. Burada verilen bir karara başımızın üstünde yeri vardır. 2002 ruhunu 2019 da birlikte beraber yaşayacağız. Adayımızla birlikte kol kola girip 2019’daki 31 Mart seçiminde mutlaka ve mutlaka zaferle çıkmalıyız.  Buna kendimiz için değil İnebolu’muz için mecburuz. İnebolu’nun 2019  31 Martında beklentisi çok büyük ve bizde ayrılık gayrılık yoktur. Biz ailenin birer fertleriyiz, kim daha çok hizmet ederse başımızın üstünde yeri vardır. 31 Mart 2019 seçimleri ülkemize hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” Dedi.

“ADAY ADAYLARIMIZIN TEŞKİLAT OLARAK YANINDAYIZ

Adaylık başvurusunu Özdemir’den teslim alan İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Özay, hayırlı olmasını dileyerek, “31 Mart’ta Allah’ın izni ile, İnşallah memleketimiz için belediyenin bizim partimize geçtiğini görmeyi nasip etsin. Şuanda Belediye Başkanlığı için iki tane aday adayımız var. Aday adaylarımızın İnebolu teşkilatı olarak yanındayız. Genel Merkezimiz kimi uygun görür kiminle çalışmayı kabul ederse, kimi bize bildirirse, biz onunla çalışacağız. Birlik beraberlik içerisinde 31 Mart’ta seçimleri kazanmak istiyoruz. Mustafa başkanımıza da hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Allah’ım yolumuzu açık etsin birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah memleketimize de başarı ile hizmet etmeyi nasip etsin,” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER