'AKP 3 yıldır İnebolu'yu kandırıyor'

'AKP 3 yıldır İnebolu'yu kandırıyor'
banner3

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklama ve değerlendirmelerde  bulundu.

İnebolu Cezaevi ve İnebolu kaymakamı hakkında da açıklamalarda bulunan Hikmet Erbilgin, Üç yıldır İnebolulular’ın AKP yöneticileri tarafından kandırıldığını söyledi. Geçtiğimiz hafta gazetemiz yazı işleri müdürü Cemal İlyasoğlu’nun köşe yazısını da ele alan Erbilgin, İnebolu Kaymakamını istifaya davet etti.

AKP 3 Yıldır İnebolu'yu Kandırıyor

İnebolu Cezaevi ilgili konuşan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, şunları söyledi:

“Deprem dayanıklılık testinden çıkan İnebolu cezaevi ile ilgili olumsuz raporları 3 yıldır gizleyen İnebolu ve Kastamonu AKP yöneticileri,  AKP milletvekilleri ve ilçe kaymakamı her rapor geldiğinde İnebolu Halkını uyutmuş ve her seferinde yenisi yapılacak, kapanmayacak, yeni yer bulduk, kapatmayacağız güçlendireceğiz gibi vaatlerle 3 yıldır kandırmıştır. Sınavı kazanıp İnebolu Cezaevinde göreve başlaması gerekenler Araç cezaevinde görevlendirilmiş, mahkum taşıma araçları elinden alınmış, çalışan sayısı her geçen gün erimiş, uzun süredir ihaleler aylık hesaplar üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Cezaevine sahip çıkılması için toplanan İnebolu platformunun talepleri görmezden gelinmiştir.  AKP il başkanı ise İneboluluları hala kandırmaya devam ederek basın açıklamasında yeni yer arandığını belirterek kamuoyunu yanıltmaya devam etmektedir.  Mahkum sayısı 550 iken 110 a kadar düşmüş geçen hafta ise gelen bir karar ile 40 civarında mahkumun başka illere sevki uygun görüldüğü iddia edilmiştir.”

Sayın Kaymakam Görevden El Çektirilmeli ya da İstifa Etmelidir

İnebolu ile ilgili bir diğer önemli iddianın baş aktörünün ise İnebolu Kaymakamı olduğunu söyleyen Hikmet Erbilgin, bu iddiaların Vali tarafından incelenmesi ve kaymakama görevden el çektirilmesi gerektiğini söyledi.

Hikmet Erbilgin, şöyle konuştu: “Bir diğer önemli iddia İnebolu Postası’nda bir köşe yazısına konu olmuştur. İddialar doğru ise vahimdir. İçme suyuna deniz suyunun karışması ile ilgili Toplum Sağlığı Kurumunda var olduğu söylenen iki rapor ile ilgili ilçenin mülki amiri kaymakam gereğini yapmak yerine ileride kullanılabileceğini de ekleyerek belediye başkanına karşı olduğu duygusu uyandıran haber sızdırma gayretleridir. Sayın Kaymakama düşen halkın sağlığını korumak ilgili girişimleri yapmaktır. Bunun yerine seçilmişlere müdahil olma amacı tarafsız görev yapma kabiliyetine ciddi zarar vermiştir. Bu nedenle Sayın Valimiz konuyu araştırmalı ve Sayın Kaymakam görevden el çektirilmeli ya da istifa etmelidir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER