İnebolu TSO'dan Enflasyonla Mücadeleye Tam Destek

İnebolu TSO'dan Enflasyonla Mücadeleye Tam Destek
banner3

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şakir  İşeri ve yönetim kurulu üyeleri “Enflasyonla Mücadele Programına destek vererek   basın açıklamasında bulundu.

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şakir İşeri, Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli bulup desteklediklerini belirterek, "Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir" dedi.

 “Enflasyonla Mücadele Programı” hakkında basın açıklaması yapan İşeri, fiyat istikrarının, ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biri olduğunu belirtti.

Şakir İşeri, "Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir” dedi.
“Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz” İşeri, açıklamasının devamında, Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeleri gerektiğine değinerek “Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekun bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve OdalarBorsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekun mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, İnebolu ve odamıza bağlı diğer ilçeler olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü işbirliği ile içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız” ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER