Zeotekni 86 Mezunları İnebolu'da Buluştu

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 1986 mezunları İnebolu’da buluştu.

Zeotekni 86 Mezunları İnebolu'da Buluştu
banner3

Ankara İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonu ile İnebolu’ya gelen yaklaşık 45 kişi Heyemola Restorantda doyasıya eğlendi. 2 gece 3 günlük tura katılmak için, Türkiye’nin birçok yerinden gelerek başkentte buluşan Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 1986 mezunları, ilk geceyi Daday İksir Otelde geçirdiler. Turun 2. Günü Pınarbaşı’ndaki kanyonları ziyaret eden Ziraatçiler Pazar günü İnebolu’ya geldiler. Akşam üzeri Heyemola Restorant’da toplanan grup Pitanist Soner’in ezgileri  ile günün yorgunluğunu atarak doyasıya eğlendi.

Pazartesi günü sabahı Geriş Tepesi ziyaretinin ardından İnebolu sokaklarındaki tarihi evler gösterimi gezisi yapıldı. Karadeniz İlkokulu’ndan İnebolu seyrine doyamayan misafirler, Türk Ocağındaki Nurhayat Ergün’ün sunumunu ayakta alkışlayarak sonlandırdılar. Nezihe Battal Kültür Evi’ndeki tarihi İnebolu evleri mimarisi ve binadaki resimleri inceleyen ekip, görevli Aliye Aslan ve Emekli Öğretmen Hasan Ersoy’un verdiği bilgileri merakla dinlediler. Kerim Daşcı, Ufuk Yılmaz ve Bülent Yılmaz’ın rehberliğinde İnebolu’yu gezen Zootekni 1986 mezunları, Türkiye’de eşi bulunmayan İnebolu Kent Müzesi’nin görsellerini ve ilçemizin tarihini anlatan sinevizyon gösterimi ile görevlilerin anlatımını heyecanla izlediler.

Ziraat Fakültesi Zootekni bölümü 1986 mezunları, Palmiye Lokantası’ndaki İnebolu Pidesi ikramından sora Abana ve Bozkurt üzerinden tekrar Ankara’ya gitmek üzere ilçemizden ayrıldılar. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER