9 Haziran Stadyumu suni çime kavuştu

9 Haziran Stadyumu suni çime kavuştu
banner3

Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce stadyumun yenilenmesi için açılan ihale sonrası statta başlatılan tadilat çalışmaları sona yaklaştı.

837 bin liraya mal olan ihaleyi kazanan müteahhit firma, 9 Haziran Stadyumu etrafına dev aydınlatmalar ve tel örgüler çektikten sonra son olarak suni çim zemini de alana serdi. Uzun yıllardır bakım bekleyen 9 Haziran Stadyumu ilçemizde futbol kulüpleri, sporcular ve futbolseverler tarafından şikayetler alıyordu. Gerçekleştirilen ihale ile başlatılan çalışmalar neticesinde yeni görünümüne kavuşan stadyum görenler tarafından tam not aldı. Yemyeşil görüntüsüyle spor kompleksi havasına bürünen 9 Haziran Stadyumu, yeni karşılaşmalar için gün sayıyor.Stadyumun yeni haliyle birlikte hizmete önümüzdeki günlerde açılması bekleniyor.

BOCCE SAHASI OLUŞTURULACAK

9 Haziran Stadyumu sahası yapılan çalışmalar ile yeni görünümüne kavuşmuşken, futbol sahasının dışında kalan alana da Bocce Sahası oluşturulması kararı alındı.

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Tuncay Sönmezışık, yaptıkları görüşmeler sonunda stat içerisinde futbol sahasından arta kalan alana bölge müsabakalarının ilçemizde yapılabilmesi için 10 sahalık bir Bocce Sahası oluşturulması için çalışma başlatılacağı bildirildi.

Son yıllarda Bocce sporu ile anılan ilçemizde yetişen bocce oyuncuları il birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü ile bölge ve Türkiye şampiyonluklarına katılarak İnebolu ile bocce sporunu özdeşleştirdi. 9 Haziran Stadyumu içerisinde oluşturulacak Bocce Sahası ile ileriki yıllarda bocce bölge müsabakalarının ilçemizde yapılabilmesi için adım atılacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER