PARKE VE KALDIRIM ÇALIŞMASI BAŞLADI

PARKE VE KALDIRIM ÇALIŞMASI BAŞLADI
banner3

Boyran Mahallesi İsmetpaşa Caddesi yolu parkeleri yenileniyor.

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından 4 Nisan'da ihalesi gerçekleştirilen yolun yeni yapılan Boyran Köprüsü'nden Cünürye Mahallesi yol ayrımına kadar olan yolun çift yönlü olarak parkeleri sökülerek yerine yeni beton parkeler döşenecek.

İhaleyi alan firma çalışmalara başlarken İsmetpaşa Caddesi trafiğe tek şeride düşürüldü. Sağ şeritte çalışmalara başlayan firma, parkeleri sökmeyi sürdürüyor.

Öte yandan Cünürye Mahallesi yol ayrımı Kızılkara köprüsü arasında ki yolda da bozuk kesimler onarılacak, orta refüjlerinde bakım ve onarımı sağlanacak.

Uzun süredir bakım bekleyen ve özellikle sürücüler tarafından büyük şikayetler alan yol, çalışmalar sonunda sahilimize yakışır bir güzelliğe kavuşacak.

KARADENİZ MAHALLESİ'NE KALDIRIM

Aynı ihale kapsamında liman mevkisine de kaldırım çalışması gerçekleştirilecek. Liman girişinden Karadeniz Mahallesi altı (Filli Köşk) kaldırım döşenecek. Bin 700 metrelik kaldırım çalışması İlçe Tarım Müdürlüğü önüne kadar çift yönlü olarak, devam eden Karadeniz Mahallesi yoluna kadar da tek yönlü olarak devam edecek.

Özellikle Adliye ek binasının Liman mevkisine taşınmasıyla ve Karadeniz Mahallesi sakinlerinin ilçeye gelip gitmesindeki güvenlik bu sayede sağlanmış olacak.