Afrin Şehidimizin Adı, Mezun Olduğu Okula verildi

Afrin Şehidimizin Adı, Mezun Olduğu Okula verildi
banner3

Suriye'nin Afrin kentinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Uzman Çavuş Arif Demirel'in adı, İnebolu’da mezun olduğu İmam Hatip Lisesine verildi. 

İnebolu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin adı Şehit Uzman Çavuş Arif Demirel İmam Hatip Lisesi olarak düzenlenen törenle değiştirildi. Şehidin İsminin verildiği okulun yeni tabelası Kaymakam A. Atakan Atasoy ve Şehit Uzman Çavuş Arif Demirel’in  Babası Aydın Demirel tarafından okulun duvarına asıldı.

Daha sonra İmam Hatip Öğrencisi tarafından  Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

Törende açılış konuşmasını yapan Kaymakam A. Atakan Atasoy ; “Şehit  Arif Demirel kardeşimin şehadet haberini ailesine ben verdim ve o andan itibaren  hem babası Aydın abi, Annesi Serpil Abla, Eşi Rukiye hanım ve kardeşleri benim kardeşlerim. Benden bir  talepte bulundular, İmam Hatip Lisesinden mezun oldu  oraya adını verilmesini istiyoruz dediler. Bizler de hemen gerekli girişimlerde  bulunduk, ancak biz eğitim öğretim yılının açılışına  bunu yapmayı uygun gördük, daha  anlamlı bir tarih olsun dedik,19 Eylül’de  hem şehit yakınlarımız hem de  gazilerimizle beraber bir  törende  buluşacağız, hem de anlamlı tarihte bunu tabelasını hep beraber asalım istedim.  hepiniz inde buna şahitlik etmesini istedim.” 

Kaymakam Atasoy, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben bu insanların hiçbir zaman hakkını ödeyemem, devletimiz hiçbir zaman ödeyemez, Tüm Şehit yakınlarımızdan ve gazilerimizden  hepsinden Allah razı olsun,  tüm şehit yakınlarımız için Belediye Başkan  Vekili  Ayşe Baysal’dan  bir ricamız var,  parklarımıza güzel   yeni yapılan tesislerimize Arif Demirel haricinde de isimlerinin verilmesini rica ediyorum.  Ben Malazgirt’te  görev  yaparken orada  ilçe jandarma  komutanımı  hainler,  o şerefsizler,  şehit ettiler, görev yaptığım hükümet konağına  Jandarma komutanımın ismini verdim.  Bundan sonra görev yapacağım yerlerde de şehit  yakınlarımızın gözleri arkada kalmasın, sadece  İnebolu’da  değil, diğer  gittiğim yerlerde de elimdeki imkanlar  dahilinde isimlerinin bazı yerlere verilmesi noktasında girişimlerde bulunacağıma da sizlerin huzurunda söz  veriyorum. Çünkü bu şehitlerimiz kimin için şehit  oldu bu vatan  için, bu bayrak için, bu  devlet için , bu millet için, ‘’ Şehitler  Ölmez, vatan Bölünmez’’ diyerek sözlerine son verdi.

Tören ikramının ardından son buldu.  

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER