Kahraman Denizci Ecdatlarımızı 9 Haziran'da Denizde Andılar

Kahraman Denizci Ecdatlarımızı 9 Haziran'da Denizde Andılar
banner3

İnebolulu hemşehrimiz Hasan Heke üç arkadaşı ile birlikte , 9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü'nde gece 00:00'da denize girerek denizci ecdatlarımız için anma etkinliği düzenledi.

İnebolu Boyranaltı sahilinden gece 00:00'da 17 derece sıcaklığındaki denize girerek 3000 metre yüzen Hasan Heke ve arkadaşları yaklaşık 1 saat suda kaldı.

Denize girmeden önce gazetemize konuşan hemşehrimiz Hasan Heke,  İstanbul'dan 3 arkadaşıyla beraber geldiklerini belirterek "Soğuk kış günlerinde cephanelerin cepheye ulaştırılmasını sağlayan denizci ecdatlarımızı biraz olsun anabilmek için 1500 metre Rusya tarafına açılacağız ve geri geleceğiz. Takribi 1 saatlik bir yüzme gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımı da tebrik ediyorum 1 saniye olsun düşünmeden benimle birlikte bu anma etkinliğine katıldılar. Denizci ecdatlarımızın ruhları şad olsun." diye konuştu.

Yüzücülerin anma etkinliklerinde yanlarında bulunan ve yüzücüleri denize uğurlayan Belediye Başkanı Engin Uzuner de hemşehrimiz Hasan Heke ve arkadaşlarına teşekkür edere " Denizci ecdatlarımızı İnebolu Belediyesi sponsorluğunda Uluslararası sularda Manş Denizi'nde andığımız gibi bugün 9 Haziran'da da gece 00:00'da andık. İnebolu'nun asil ve yiğit denizci ecdatlarımızın ruhları şad olsun." diye konuştu.

Ayrıca 64 yaşındaki hemşehrimiz Hasan Heke, İnebolu İstiklal Manş Yüzme takımıyla Manş Denizini geçen en yaşlı Türk sporcu unvanını da taşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER