Şubat Ayında İstiklal Yolu Yürüyüşü Yapılacak

Zorlu Kış Koşullarındaki Şubat ayında 4 günlük İstiklal Yolu Yürüyüşü yapılacak.

Şubat Ayında İstiklal Yolu Yürüyüşü Yapılacak
banner3

Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş 18-21 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İnebolu'dan Kastamonu'ya yapılacak olan bu sene ki kış yürüyüşü "ŞERİFE BACI ve TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ANMA İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ" olarak belirlendi. Katılımla ilgili diğer bilgiler ve malzeme konusu önümüzler de ki günlerde duyurulacak olup,  yürüyüşe katılmak isteyenler isim yazdırmak için KASTAMONU İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ ne ait Tel 0 366 214 97 95- 214 22 18 telefonlara başvurabilirler.

 Şerife Bacı'nın 21 Şubat 1921 tarihinde kağnısıyla cephane taşırken Kastamonu Kışlası önünde donarak şehit oluşunun 96. Yılı ve tüm şehitlerin anısına yapılacak olan zorlu kış koşullarındaki 105 Km.lik "ŞERİFE BACI ve TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ANMA İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ"  18 Şubat tarihinde İnebolu’dan başlayacak ve  21 Şubat 2017 tarihinde 4. günde Kastamonu’ya ulaşacak.

Milli mücadele yıllarında, Ulu Önder Atatürk'ün ''Gözüm cephede, kulağım İnebolu'da'' sözleriyle önem kazanan İstiklal Yolu'nda, savaşan askerlere cephane ulaştırmak için insanüstü çaba sarf eden Şerife Bacı, sert geçen kış şartlarında üzerindeki giysiyi ve yorganını mermilerin üzerine örtmesiyle tarihe geçen bir halk kahramanı olarak biliniyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5