Yılbaşı ve Yeni Yılda Hava Nasıl Olacak?

Yılbaşı ve Yeni Yılda Hava Nasıl Olacak?
banner3

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin Ve Uyarı Merkezi, yılbaşı ve yeni yıldaki hava durumu hakkında bilgi verdi.

 Meteoroloji Müdürlüğü'nün verdiği bilgi şöyle: "Bölgemizde halen devam eden yağışların yarın da (Cumartesi) etkili olduktan sonra bölgemizi terk etmesi beklenmektedir.

Cumartesi günü görülecek yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yılbaşı gecesi sadece Samsun, Sinop, Ordu ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı, diğer illerin ise bulutlu geçeceği beklenmektedir. Yağışların kıyılarda yağmur iç kesimlerinde karla karışık yağmur yükseklerinde ise kar şeklinde olacağı bekleniyor.

Yeni yılla birlikte önümüzdeki hafta boyunca bölge genelinde yağış beklenmiyor.

Hava sıcaklığının Pazar gününden başlayarak önümüzdeki hafta sonuna kadar artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta boyunca rüzgarların genellikle güney ve güneybatı (lodos) yönlerden eseceği beklendiğinden soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması tavsiye edilmektedir.

Bu vesileyle meteoroloji çalışanları olarak, tüm halkımızın yeni yılını kutlar, yeni yılın barış, mutluluk ve sağlık getirmesini dileriz."

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER