İnebolu Kent Müzesi, Yılın Kent Müzesi seçildi

Şehir Ödülleri Türkiye 2017’de, Yılın Kent Müzesi Ödülü, Kurtuluşa Giden Yolda,İnebolu Kent Müzesi'nin oldu

İnebolu Kent Müzesi, Yılın Kent Müzesi seçildi
banner3

Dokuz Eylül Üniversitesi ve  Yaşayan Şehirler Platformu işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kalkınma  Bakanlığı’nın destekleriyle hazırlanan “Şehir Ödülleri Türkiye 2017”  Ödülleri  29.09.2017 Cuma  günü   saat 18.00’de İzmir Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen  törenle sahiplerine verildi. Yerel yönetimlerden, özel kuruluşlara, kalkınma ajanslarından üniversitelere kadar birçok alanda şehrine katkı sağlayan, Başvuru süreci sonunda Türkiye’nin farklı bölgelerinden kurum ve kuruluşlar ödül aldı.

“Internatıonal 2017 City Awards Şehir Ödülleri Türkiye“ Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle,  T.C. Kalkınma  Bakanlığı ve  T.C. Kültür  ve  Turizm Bakanlığı destekleri  ile “Şehir Ödülleri Türkiye 2017 Yarışmasına”  İnebolu Belediyesi Umut Işığı temalı paydaş ödülleri  “Koruma Ödülleri”” “Yılın Kent Müzesi” kategorisinde “Kurtuluşa Giden Yolda, İnebolu Kent Müzesi” için Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan  proje ile başvuruda bulundu.

“Şehir  Ödülleri Türkiye“  Ödül başvuruları,  Ödül Jüri üyeleri her biri alanlarında ülkemizin önde gelen uzmanlarından oluşan  Jüri üyeleri tarafından  değerlendirildi. İnebolu Belediyesi  “Kurtuluşa Giden Yolda, İnebolu Kent Müzesi”, “Yılın Kent Müzesi” kategorisinde ödülle layık görüldü.

Kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklendiği,  iyi uygulamaların örnek gösterildiği, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşıldığı, yeni proje ve uygulamaların cesaretlendirildiği,  fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturulduğu “Şehir  Ödülleri Türkiye” Ödül töreninde,   Belediye Başkanı Engin Uzuner’e,  Yaşayan Şehirler Umut Işığı “Koruma Ödülleri” kategorisinde  “Kurtuluşa Giden Yolda, İnebolu Kent Müzesi” ile  “ Yılın Kent Müzesi” Ödülü,  Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın  tarafından verildi. Belediye Başkanı Engin Uzuner ise, Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper AKIN’a İstiklal Madalyası Rolyefi takdim etti.

Türkiye Özel Ödüller kategorisindeki ilk ödül ‘‘Şehre Adanmış Yaşam’’ ödülü gerek akademisyen gerekse kent liderliği kimliğiyle yeniden bir şehir ve bilinçli şehirli yaratan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e verildi. Türk Kültürünü ve sıcaklığını tüm dünyaya aktaran Barış Manço’yu temsilen, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço’ya ‘‘Şehri Temsil’’ ödülü verildi. ‘‘Şehrine İnananlar’’ ödülü de Ahmet Nazif Zorlu’nun oldu. Gaziantep’ten Edirne’ye, Lüleburgaz’a kadar çok sayıda il ve ilçenin ödül aldığı törende, ünlü yönetmen Yüksel AKSU ve Tv2’de ‘‘Çok Gezinti’’ programı ile tanınan Burak Akkul ile 26 Kalkınma Ajansı arasında İzmir Kalkınma Ajansı’nın ödülleri de Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER