İnebolu Yeni Devlet Hastanesi inşaatı başladı

İnebolu Yeni Devlet Hastanesi inşaatı başladı
banner3

24 Kasım 2015 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen, ihaleye yapılan itirazların sonucunda geçen yıl Mayıs ayında müteahhit firmaya yer teslimi yapılan yeni devlet hastanesi inşaatında ilk kazma vuruldu.

Geçen yıl müteahhit firmaya yapılan yer tesliminin ardından İmar Kanunu 18. Madde uygulamasına takılan ve inşaat için ruhsat verilemeyen hastane arsasında sorunların giderilmesinin ardından yeni hastane inşaatına başlandı.

Müteahhit firmaya yer teslimi yapılmasından tam 1 yıl sonra inşaata başlanarak hastanenin temeline ilk kazma vuruldu. Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Kösem ve Özdal Taşçı, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı ve Özlüce Köyü Muhtarı İsmail Erdeniz ile birlikte Musa Köyü mevkiinde yapımına başlanan yeni hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Atasoy, inşaat alanında gazetecilere yaptığı açıklamada yıllardan beri beklenilen, arzu edilen bir olayın başlamasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, şöyle konuştu: "Yeni hastanemiz1,5 sene içerisinde maksimum vatandaşımızın hizmetine inşallah sunulacak. Bu İnebolu’nun bölge hastanesi olarak hizmete sunulması da ayrıca takdir edilecek bir husustur. Şuanda biliyorsunuz İnebolu Devlet Hastanesinde 1,5 sene sonra yapılacak olan hastane yeni bir hastane olmasına rağmen şuanda uzman doktor sayısı açısından Kastamonu'dan sonra gelmekteyiz bu çok önemli. Eski bir hastane olmasına rağmen kadro açısından yenileniyoruz .İnşallah 1.5 sene sonra bu hastanemizde yapıldıktan sonra vatandaşlarımızın sağlıkla kullanabileceği bir hastanemiz olacak inşallah. Gurur duyuyoruz mutluyuz bugün arzu ettiğimiz, yıllardan beri beklediğimiz şeyin temelinin atılmasını hep beraber alkışlayarak şükrederek izliyoruz. Emeği geçen hastanemizin bu temelini atılmasında emeği geçen başta sayın  Milletvekillerimize, sayın Valimize, Evrenyeli  iş adamımız Hasan Gürsoy Beye, Haldun Beye çok çok teşekkür ediyoruz, arada bu işlerin takipçisi olan isimlerini unuttuğumuz tüm büyüklerimize teşekkür ediyoruz şükranlarımızı sunuyoruz."

AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ise yaptığı açıklamada: "Hastanemizin ihale olmasında öncelikle iş adamımız Evrenyeli Hasan Gürsoy’a eski milletvekilimiz Haldun Beye ve milletvekillerimizin hepsine Murat Beye, Hakkı Köylü Beye, Metin Çelik Beye, Mustafa Gülşen Beye, emeği geçen herkese yine Kaymakam Beye çok teşekkür ediyoruz. İhale oldu sonra itirazlar oldu ihaleye girenler arasında 4-5 ay sonra sonuç geldi, ondan sonrada imar sorunumuz çıktı biliyorsunuz. Belediye başkanımızın da imar sorunlarını halletmesiyle birlikte inşallah hayırlısıyla bugün inşaatımıza başladık. 1,5 yıl gibi sonuca ulaşılacak Allah nasip ederse. İnebolu'muz inşallah en lüks, en modern, en kullanışlı bir şekilde güzel bir bölge hastanesine kavuşacak. Milletimizde hakkımızda bunu hak ediyor, çevre ilçelerimize ve İnebolu muza hayırlı olsun diyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.