Festival Tarihi Belirlendi: 11-12-13 Ağustos

Festival Tarihi Belirlendi: 11-12-13 Ağustos
banner3

İnebolu Belediyesi tarafından 7 yıldır gerçekleştirilen ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde kutlanılması planlandı.

Konu ile ilgili Belediye Başkanı  Engin Uzuner yaptığı açıklamada; "İş başına geldiğimiz günden bu zamana unutulmuş ve unutturulmuş deniz şenliklerini her yıl festival kapsamında düzenleyerek, Türkiye’nin starlarını, uluslararası halk dansları topluluklarını ve farkındalık yaratacak etkinlikleri, İnebolu İstiklal Açık Deniz Yüzme Yarışlarını, doğa, tarih, kültür kenti ilçemize kazandırdık. Bu senede 8. Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivalini,  11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde yapmayı düşünüyoruz." dedi.

Gurbetteki hemşehrilerimize festivale davet eden Başkan Uzuner, "İlçe dışındaki hemşerilerimiz, gurbetçilerimiz bu tarihlerde ilçemizde toplanabilirler, misafirlerini ağırlayabilirler. Her yıl bir öncekinden daha farklı etkinliklerle bölgemizin öncüsü durumuna geldik. Her zaman dediğimiz gibi Festivalimiz İstiklal Madalyalı İlçemize armağanımızdır.” şeklinde konuştu. (Belediye Basın)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5