Çöp Toplama Merkezi Çöpten Arındırıldı

Çöp Toplama Merkezi Çöpten Arındırıldı
banner3

Salman Çayı Mevkii'ne yapılan çöp aktarma istasyonu 1 günde temizlendi.

İnebolu Doğanyurt, Abana ilçeleri ile Evrenye ve Özlüce köylerinin çöplerinin Devrekani çöp merkezine aktarılması işleminin yapılması için yapılan çöp aktarma istasyonu yapılan şikayetler sonucu 1 günde temizlendi.

Salman Çayı kenarına yapılan çöp aktarma istasyonunda çöpler birikince çevre köylüler ve muhtarlar tepki gösterdi. Yaklaşık 1 ay çöp konteynırının çalışmaması, ilçe merkezi ve çevrelerden gelen çöplerin, çöp aktarma istasyonunun içine dökülmesine neden oldu. Çevreye kötü koku saçan çöp aktarma istasyonundaki biriken çöpler ile alanda toplanan sahipsiz köpeklere, okula yaya olarak giden öğrencilerin velileri, ilçe merkezine gidenlerin tepki göstermesi, kokuların yayılması ile şikayetlerin artmasına neden oldu.

Gazetemizi arayan Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı tepkisini göstererek buranın bir an önce temizlenmesini istedi. Çakılcı, çöp aktarma istasyonunda biriken çöplerin buradan geçen 9 köy sakinlerini ve muhtarlarını rahatsız ettiğini, ilkbaharın geldiğini ve arıların bu çöplerdeki atık tatlandırıcılara gelebileceğini, çöplerin üzerine yağmur yağabileceğini ve istasyonun hemen bitişiğindeki dereye akabileceğini ve oradan denizi ve denize kadar uzanan dereye zehir yayabileceğini, çöp aktarma istasyonunda biriken çöplerin kokusunun 1-2 km yakındaki köyleri çok olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Çevre köylülerin ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı'nın tepkisi üzerine alanda yaptığımız çekimler sonrası gazetemizi arayan KASMİB Başkanı Adnan TOT, Çöp Aktarma İstasyonu'nda ki çöplerin kış ayından kaynaklı alınamadığını ve kısa sürede  bu alanın çevreye duyarlı hale getirileceğini belirtti ve ardından  çarşamba günü  temizliği bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER