Kaymakam Atasoy Babasını Kaybetti

İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy'un babası vefat etti.

Kaymakam Atasoy  Babasını Kaybetti
banner3

Uzun süredir Ankara Umut Hastanesinde tedavi gören Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy'un babası İsmail Atasoy (1946) vefat etti. 

1972 yılından bu yana ülkemizin bir çok yerinde kaymakamlık ve vali yardımcığı görevi yapan İsmail Atasoy için tabutu Türk Bayrağına sarılarak Devlet Cenaze Töneni düzenlenecek.

  Bolu Vali Yardımcısı iken 2012 de emekli olan İsmail Atasoy'un cenazesi yarın öğle namazının ardından Ankara Kocatepe Camiinde kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecek. Allah rahmet eylesin.

  Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy'a, Atasoy ailesine ve sevenlerine başisağlığı dileriz.  

İsmail Atasoy Kimdir

İsmail Atasoy, 1946 yılında Çorum İli Sungurlu İlçesi'nde doğdu. İlköğrenimini Sungurlu'da, orta öğrenimini ise Ankara Kurtuluş Lisesi'nde tamamladı. 1965 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yüksek öğrenimine başladı, 1969 yılında mezun olarak aynı yıl Çorum Maiyet Memuru olarak göreve başladı. 

1972 yılında Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak yine aynı yıl Rize İli Çamlıhemşin İlçesi Kaymakamlığına kura ile atandı. 1974 yılında Antalya İli Akseki İlçesi Askerlik Şubesi'nde Yedek Subay olarak vatani görevini ifa ederek, 1975 yılında Samsun İli Kavak İlçesi Kaymakamlığı'na atandı. Sırasıyla Erzurum İli Narman İlçesi, Muş İli Malazgirt İlçesi, Çankırı İli Çerkeş İlçesi Kaymakamlıkları'nda bulundu. 1981 yılında Van Vali Yardımcılığı'na atandı. Kesintisiz olarak sırasıyla Mersin, Balıkesir, Kırıkkale, Konya Vali Yardımcılıkları'nda bulundu.

30 Kasım 2006 tarihinden bu yana Bolu Vali Yardımcılığı görevini yürüten.İsmail Atasoy 2012 yılında emekli oldu, evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER