İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası seçime gitti

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası seçime gitti
banner3

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın meslek komitesi ve meclis üyeleri seçimleri dün yapıldı.

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası meclis ve meslek komitesi seçimleri oda binasında sabah 09.00 da başladı ve 17.00 de sona erdi.

Geçen döneme nazaran sakin geçen seçimlerde seçmen listesinde yazılı olan 334 seçmenden sadece 141'i oy kullandı. Üyelerinden yarısından daha azının sandığa gitmesi seçimlerin sönük geçmesini sağlarken 7 meslek gurubu kendi aralarında yarıştı.

İnebolu TSO Başkanı Şakir İşeri'nin listesinde yer alanlardan 7 guruptan 1. gurupta bulunan Kadir Yıldırım oy kullanan 29 kişinin 6 oyunu olarak liste dışı kaldı. Şok bir şekilde sandıktan çıkamayan Kadir Yıldırım ile birlikte aday listesinde bulunan Mehmet Emecen 27 oy alırken aynı guruptan sürpriz bir şekilde Ahmet Tekçe 22 oy ile meclise girebildi.

2. Meslek Gurubu'nda ise kullanılan 17 oyun 16'sını alan Ahmet Çeçen ile 15 oy alan Mete Yeni güven tazeleyerek geçen seçim olduğu gibi 2. guruptan zaferle çıkmayı bildi.

3. Meslek Gurubu'nda da geçtiğimiz seçimin galibi İşeri Halı Gıda Yakacak San. Tic. A.Ş. (Ahmet İşeri) ile Öner Özay oy kullanan 16 seçmenin oylarını alarak sandıktan çıktı.

4. Meslek Gurubu'nda 13 seçmen oy kullanırken Murat Şivetoğlu ve Göynükdağı Gıda Hayvancılık Zirai Ürünler İnşaat Nakliyat İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti. (Mehmet Yüksel) meclis asil üyesi oldu.

5. Meslek Gurubu'nda ise 16 oy kullanıldı. Ticaret ve Sanayi Odası meclisine 14'er oy alan SÜŞEM Ltd. Şti. (Selim Kayıran) ile Yaşar Dursun seçildi.

İnebolu TSO Başkanı Şakir İşeri'nin gurubu olan 6. Meslek Gurubu'nda ise 23 oy kullanıldı. Başkan Şakir İşeri ve Aydın Er tulum çıkartarak tüm oyların sahibi olarak meclis asil üyeliğine seçildi.

7. gurupta ise 27 oy kullanıldı. Çelik Trafik Sigorta Ltd. Şti. (Tezcan Reis) ve Mehmet Kösem meclis asil üyeliğine seçildi.

Dostluk içerisinde geçen seçim sonucunda Meslek Komitesi Asil üyeleri de şöyle belirlendi.

1. Gurup: Mehmet Emecen, Yedibaşak Unlu Mamülleri Ltd. Şti. (Yaşar Kara), Veli Yılmaz, Ahmet Tekçe, İnebolu Matbaacılık Basın Yayın ve Reklamcılık Ltd. Şti. (Barış İlyasoğlu)

2. Gurup: Ahmet Çeçen, Mete Yeni, Dartarlar Ltd. Şti. (Ahmet Dartar), Ali Delen, Yusuf Gül

3. Gurup: İşeri Halı Gıda Yakacak A.Ş. (Ahmet İşeri), Öner Özay, Ziya Çıtır, Ahmet Demirkaya, Orhan Avanoğlu

4. Gurup: Murat Şivetoğlu, Göynükdağı Ltd. Şti. (Mehmet Yüksel), Mustafa Akdemir, Ramazan Gül, Melih Yirmibeş,

5. Gurup: SÜŞEM Ltd. Şti. (Selim Kayıran), Yaşar Dursun, Recep Seymenoğlu, Recep Urgancı, Saim Barlık,

6. Gurup: Şakir İşeri, Aydın Er, Yavuz Yılmaz, Recep Enis Uysal, Fatih Mehmet Orhan,

7. Gurup: İnebolu Çelik Sigorta Ltd. Şti. (Tezcan Reis), Mehmet Kösem, Sinan Karadağ, Hasan Özlü, Yiğit İnebolu Bilgisayar Ltd. Şti.

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis seçimi de önümüzdeki hafta yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER