DİSK Emekli-Sen İnebolu Şubesi, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda İnebolu’da program düzenleyecek.

Yönetim Kurulu adına konuşan Şube Başkanı Muammer Çelik, 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Çelik, yaptığı açıklamada “Emeklilerin sesi olmak için; işçilerle, emekçilerle, kadınlarla ve gençlerle buluşacağımızı bu gün yaptığımız toplantı ile 1 Mayıs’ta saat 13.30 da İnebolu‘da etkinliğimizin kararını aldık. Programımız günümüzün anlam ve manasını içeren açılış konuşması ile başlayacak müzik dinletisi ile devam edecektir.” dedi. 

“VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ!”

Muammer Çelik açıklamasında şunları söyledi :”Biliyoruz, 1886 yılından 2023’e tam 137 yıldır her 1 Mayıs, iktidarların, sermayedarların korktuğu günler olmuştur. 137 yıldır her 1 Mayıs’ta sesimiz kısılmaya, sözümüz kesilmeye, marşlarımız susturulmaya çalışılmıştır. Ancak ne sesimizi yükseltmemize ne sözümüzü haykırmamıza ne de her dilden marşlarımızı hep bir ağızdan söylememize engel olabilmişlerdir.

İşte her 1 Mayıs’ta olduğu gibi, fabrikalardan, evlerden, atölyelerden, bürolardan, mağaza reyonlarından, tersanelerden, çöp kamyonlarından ve nicesinden. Çıkıyor ve birleşiyoruz, birleşiyor ve haykırıyoruz yüreklerimizdeki mücadele azmini;  Resmi enflasyon rakamlarının dahi işçilerin, emekçilerin, emeklilerin her geçen gün yoksullaştığını gizleyemediği, Gıda enflasyonunun her gün soframızdan bir dilim ekmeği daha eksilttiği, Milyonlarca işsize milyonlarca yeni işsiz eklendiği, Gelir adaletsizliğinin derinleştiği, Asgari ücretin açlık sınırı altında; emekli maaşlarının ise asgari ücretin dahi altında kaldığı, İşçilerin, emekçilerin, emeklilerin sendikal hak ve özgürlüklerinin gasp edildiği bu kara tabloyu değiştireceğiz!, 1 Mayıs’a!,  işçiler ve emekçiler olarak, Evlerinden resmi tatil, hafta tatili demeden uzaktan çalıştırılan işçiler ve emekçiler , Ucuz ve görünmeyen emeğiyle dünyayı her gün yeniden üreten kadınlar, Gelecekleri ipotek altına alınmaya çalışılan gençler,

Emek ve demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz diyen emekliler; Gelecek 1 Mayısları, emeğin ve adaletin Türkiye’sini müjdelemek için, Yeni toplumsal düzeni kendi ellerimizle inşa etmek için,

İnsana yakışır bir iş; insana yakışır bir emeklilik yaşamı için, Yarının eşit ve özgür dünyasını birlikte kurmak için haydi 1 Mayıs’a! diyoruz.  Yaşasın 1 Mayıs!, yaşasın DİSK!, yaşasın Emekli-Sen!

Editör: TE Bilisim