İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6,5 aylık SMA hastası Kastamonulu Yağız Batu Demirtaş için toplanan yardım kampanyasına destek oldu..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6,5 aylık SMA hastası Kastamonulu Yağız Batu Demirtaş için toplanan yardım kampanyasına destek oldu. Akşener, “Bütün vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Batu’ya şifalar diliyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tekirdağ'da yaşayan 6,5 aylık SMA hastası Yağız Batu Demirtaş için yapılan yardım kampanyasına destek çağrısı yaptı.

Akşener'in çağrısını İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Taşçı Hamşıoğlu Twitter hesabında; “Tekirdağ Çorlu'da yaşayan 6,5 aylık SMA hastası bebeğimiz Yağız Batu'nun çok yavaş ilerleyen kampanyasına can suyu Genel Başkanımız Meral Akşener'den geldi… İYİ ki varsınız… İYİ ki siyasete vicdan kattınız… Haydi Türkiye. Bu çağrıya kulak verirsen… Yağız Batu için hiç değilse bir umut olacak” mesajıyla paylaştı.

Meral Akşener de SMA’lı Batu Demirtaş’a destek çağrısı çağrısı yaptığı videoda şunları söyledi:

* “Yağız Batu Demirtaş, Çorlu'da yaşıyor, SMA hastası. Henüz 6,5 aylık, 2 yaşını geçmeden tedavi olması gerekiyor.

* Ailesi bir kampanya başlattı. Ben de bu kampanyaya 5 bin lira ile destek olmaya çalıştım.

* Bütün vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Batu'ya şifalar diliyorum.”

Aslen Kastamonu İnebolulu olan Hakan Demirtaş’ın SMA hastası oğlu Yağız Batu Demirtaş destek bekliyor.

5 Ocak 2023 tarihinde doğan ve 9 günlükken SMA Tip1 teşhisi koyulan Demirtaş’ın herhangi bir kas kaybı olmadığı ve Türkiye’de erken tanı alan bebekler listesinde olduğu öğrenildi. Ailesi tarafından yurt dışından alınması gereken 37 milyon TL değerindeki ilaçlar için valilik destekli bağış kampanyası başlatıldı. Oğlu için Zolgensma isimli ilacın alınması gerektiğini ifade eden baba Hakan Demirtaş, “Tekirdağ Çorlu’da yaşamamıza rağmen aslen Kastamonuluyum. Bütün hemşehrilerimden evlatlarına destek olmalarını ve bizi bu yolda yalnız bırakmamalarını rica ediyorum” dedi

Editör: TE Bilisim