Haziran ayında köprünün fore kazıklarını dikmek için ilçemize gelen, ancak 2 ay sonra ihaleyi kazanan firma ile taşeron firma arasında anlaşmazlık çıkması nedeniyle Ağustos ayı başında taşeron firmanın makine ve ekipmanlarını İnebolu’dan taşımasıyla köprüde çalışmalar durmuştu. Ağustos ayından bu yana bekletilen çalışmalar, ihaleyi kazanan firmanın yeni bir taşeron ile anlaşmasıyla yeniden başladı.

Otogar esnafı, taksiciler, otobüsçüler ve İnebolu halkının uzun süredir beklediği köprünün ayaklarının fore kazıklarla dikilmesi için iş makineleri tekrar çalışmalara başladı.

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü‘nce ihalesini yapmış olduğu otogar köprüsü, kavşağı ve BSK yapımı ile ilgili http://sicaksexhatlari.xyz müteahhit firma, inşaat çalışmalarına tekrar başlandığını belirterek yakın zaman zarfı içinde otogar köprüsünü inşaatını tamamlayacağını belirtti.

15. Bölge Müdürlüğü tarafından 31 Mart 2020 tarihinde ihaleye çıkartılan ancak pandemi süreci nedeniyle ihalesi ertelenen terminal kavşak ve köprü ihalesi 20 Temmuz 2020 günü gerçekleştirilmişti. İhale 11 milyon 748 bin TL olarak en düşük öneriyi veren kuruluşun önerisi, “aşırı düşük“ gerekçesiyle “yok” sayılarak eksiltmeyi, KDV dışında̧ 17 milyon 220 bin 819 TL öneri veren firma kazanmıştı. Ayrıca, eksiltme kapsamında İnebolu Terminal Köprüsü ile İkiçay‘a oradan da limana dek olan yol, “giriş-çıkış“ olarak asfaltlanacak, köprü dışında 86 bin m2 BSK çalışması yapılacak.

Editör: TE Bilisim