Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde "Aile Okulu Eğitim" bilgilendirme semineri düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Aile Okulu Projesi" ile ülkemizde aile değerleri, aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeye ilişkin yaklaşımlar, çevre ve iklim farkındalığı, trafik, ilk yardım başta olmak üzere çeşitli alanlarda ailelerin desteklenmesi hedefleniyor.

Yine projeyle Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde İnebolu’nun köy ve mahalle muhtarlarına yönelik “Aile Okulu” kursları başlayacak.

Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Göktaş ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebubekir Gökbulut katıldı.

 Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri Kurs Eğiticisi Alpaslan Mahmutoğlu sunumlar eşliğinde mahalle ve köy muhtarlarını bilgilendirdi.

Toplantıda köy ve mahalle muhtarlarına aile okulu, trafik öğreniyorum, ailede ilk yardım, çevre ve iklim farkındalığı konuları hakkında, belirlenen takvime göre eğitimler verilmeye devam edilecek.

Editör: TE Bilisim