Bayramın vazgeçilmezi şeker ve lokumlar tezgahlarda

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte bayram şekerleri de tezgâhlardaki yerini aldı.

Bayramın vazgeçilmezi şeker ve lokumlar tezgahlarda
banner3

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala her keseye uygun bayram şekerleri marketlerde ve çarşı pazar tezgâhlarında yerini aldı. Marketlerde, çarşı pazarda şeker ve çikolata stantları kuruldu.

Halk arasında 'Şeker' bayramı olarak da adlandırılan Ramazan Bayramı öncesi tezgahlar çeşit çeşit şekerlerle donatıldı. Şekerin kilogram fiyatları kalitesine göre 10 TL ile 60 TL arasında değişirken, lokum fiyatları ise 12 TL ile 30 TL arasında değişiyor.
Satışa sunulan bayram şekerleri ve çikolatalar vatandaşlar tarafından alınmaya başlandı. Yaklaşan bayram nedeniyle çarşıda yaşanan hareketlilikten umutlu olan esnaf, bayrama son bir hafta kala işlerin daha iyi olacağını belirtti.

‘HER BÜTÇEYE UYGUN ŞEKERLERİMİZ VAR’

Yaklaşan bayram nedeniyle her bayram olduğu gibi bu bayramda da şeker satışına başladıklarını belirten Pasta ve Şekerleme İmalatçısı Kemal Başoğlu, Şeker fiyatlarının kalitelisine göre değiştiğini belirterek, En düşük çikolata fiyatının 10 TL, en yükseğinin ise 60 TL, arasında değiştiğini söyledi.

Başoğlu; ‘’Lokum ve çikolata çeşitlerimiz var. Şekerler taze ve uygundur. Burada her bütçeye uygun şeker çeşidi vardır. İşlerimizin özellikle arife günü yoğun olmasını bekliyoruz. İnşallah beklediğimiz gibi olur da bizler de gönül rahatlığıyla bayramımızı geçiririz." ifadelerini kullandı.

LOKUMLARDA  TEZGAHLARI SÜSLEDİ

Bayram şekeri ve çikolatası satışlarının yanında kendi ürettikleri lokum satışlarını da yaptıklarını kaydeden Macit Helva işletme sahibi Halil Macit, “Her ürünün müşterisi farklı oluyor. Elimizde her kesime hitap eden her çeşitte bayram şekeri ve lokumu bulunuyor” dedi.

Kendi imalatları olan lokum çeşitlerini sayan Macit, “10  liradan başlayan lokum satışlarımız 30 liraya kadar çıkıyor. Çeşitlerimiz arasında fındıklı Antep fıstıklı lokum çeşitleri, yer fıstıklı lokum çeşitleri, meyveli kuşlokumu, pamuk gibi sade güllü lokum ve lokumlar bulunuyor” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER