Güllerin %80 i buhar oldu %15 i kurudu

2020’nin Mart ayında yürüyüş parkuruna dikilen 10 bin gülün birçoğu kururken bir kısmı da buhar oldu. Üstelik güllerin bakımını Kastamonu’dan gelen bir firmaya yaptı.

Belediye başkanının öve öve bitiremediği geçtiğimiz yıl 10 bin gül bakımsızlıktan kururken birçoğu da buhar oldu. Belediye başkanının bayram özel programında 2 yılın içinde yaptığı icraatlarından söz ederken öve öve bitiremediği İsmetpaşa Caddesi’nde ki Karayollarının karşısında yürüyüş parkuruna dikilen güllerin akıbeti içler acısı bir duruma geldi. Güllerin birçoğu buhar olurken birçoğu da kurudu.

Güllerin bakımını Kastamonu’lu bir firmaya bağlı gelen Kastamonulu kadınlar yaptı. Güllerin sökülmesinden sonra bakımsız bir şekilde fidanların bekletilmesi güllerin kurumasına yol açtı.

İlçemizde ekonomik sıkıntı ve işsizlik varken güllerin bakımı gibi çok kolay bir işi ilçe dışından başka bir firmaya neden verildiği merak konusu oldu.    

İnebolu halkının ödediklerinden oluşan bütçeden geçen yıl alınan güllerin bakımı Kastamonulu bir firmaya verildi. Firma fidanları söktükten sonra çalışmaya bazı günlerde ara verince gülfidanları kurudu. 10 bin fidandan 8 bin 500 ü buhar olurken geriye kuruyanlarla birlikte yaklaşık 1500 fidan kaldı. Belediye sabah akşam gülleri sulasa da geriye çok az canlanan gül kaldı. Güllerin dikildiği yürüyüş parkurunun karşısında evi olan belediye başkanı yaşananları sadece seyretti. Geçtiğimiz gün kuruyan gülfidanları belediye ekiplerince tarafından toplandı.

LALELER DE TUTMADI

İsmetpaşa Caddesi üzerindeki orta refüj boyunca İnebolu Belediyesi tarafından peyzaj çalışmaları kapsamında Nisan ayı ortalarında dikilen laleler de tutmadı.

Bahar ayında renk katması beklenirken sönüp kuruyup giden lalelerin yerine başka çiçekler dikildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafailyas37
Mustafailyas37 - 3 yıl Önce

Deniz kenarına yakın olduğu için tuzlu su etkisinden dolayı kurumuştur. Deniz kenarlarındaki en büyük sıkıntı bu olsa gerek. Yoksa gül kolay kolay kurumaz.

Zulbiye. Tunoglu
Zulbiye. Tunoglu - 3 yıl Önce

Uzun. Zamandir. Takip ettigim kadariyla bu tarihi ilcemize. Geregi kadar hizmet edilmedigi kanisi olusuyor insanda. Stk. Lar ne.is yaparlar hic bu gunekadar eylemlerini. Duymadik.

had
had - 4 gün Önce

nasi