Bıkmadan , usanmadan hesap soracağım .!

Bugün itibariyle , Ayancık ve Bozkurt da yaşanan cinayetler ve yıkımın üzerinden yirmidört ( 24 ) koca gün geçti .

..

Ayancık ‘ ta on ( 10 ) yurttaşımız yaşamını yitirdi . Hala , yedi ( 7 ) yurttaşımızın kayıp bedenlerini bulabilmiş değiliz .

..

Genel hayata etkili Afet bölgesi ilanının ardından , sel de giden , kayıtlı taşınmaz , taşınır mal zararlarını geri alan hemşehrilerim , hala Savcılığın kapısına dayanmıyorlar .

Bir suç duyurusunda bulunmuyorlar . Yaşananların ardından , bir özür , bir istifa , bir UTANMA .! Gelmiyor .

Murathan Mungan ‘ın dediği gibi , “ Bu ülke de her şey olunuyor , bir tek REZİL olunamıyor . “

..

Kapısına gelen , Orman Bakanına hesap sormasını beklediğimiz Köy Muhtarı, köylüsüne İŞ istiyor .

..

Bu milleti bu kadar çaresiz bırakanlar utanmıyor .! O muhtar mı utansın . ?

..

Şunu asla , asla , UNUTMAYALIM .!

Yaşanan cinayetler ve yaşanan Kentsel yıkıma ,

Doğa ‘ya yapılan yanlış müdahaleler , Aç gözlülükle yapılan HES ‘ler , yerleşim yerlerinin plansızlığı , uygun olmayan köprü ve yollar

Hasılı ;

Sel riskini Afet’e dönüştüren en önemli olgunun , plansız kentleşme olduğu UNUTULMAMALI .!

Bu bağlamda merkezi ve yerel yönetimler ilk iş olarak ÇEVRE DÜZENİ PLANLARINI VE İMAR PLANLARINI , DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANAN , TAŞKIN TEHLİKE ve RİSK HARİTALARINI BAZ ALARAK REVİZE ETMEK ZORUNDA.

..

Sizi bilmem , benim iki elim en azından AYANCIK BELEDİYESİ ‘nin yakasında olacak . Her usulsüz adımı , her usulsüz imar ruhsatını tespit ve Kamuoyu vicdanıyla paylaşmak için canımı dişime takacağım .

Haydi , hemşehrilerim , haydi , memleketimin sendikacısı , sivil toplumcusu , siyasi partilisi , sade yurttaşı . Sorumlular hakkında “ Suç duyurusunda bulunmak için “ daha ne bekliyorsunuz.!

Volkan ATILGAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Semra GENÇ
Semra GENÇ - 3 yıl Önce

Bu konu o kadar basit düşünülemez!. Insanların şahsi menfaatlerinin cezasını günahsız insanlara yaşatmak hangi kanunda yazıyor? Sonuna kadar takipçisi olup hesap sormak herkes için vicdanı bir sorumluluktur. Sessiz kalmak sorunu çözmüyor. Sonra şimdi bana oldu, yarını sen düşün olur.!!