İnebolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aralık ayı itibariyle Düzenli Doğalgaz Tüketim Desteği’ne başladı.

İnebolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “Aralık ayı itibariyle Düzenli Doğalgaz Tüketim Desteği başlamış olup e-devlet üzerinden doğalgaz abonelik numaralarını girerek başvurular alınmaktadır.  3294 sayılı kanun kapsamında muhtaç olduğu tespit edilen kişilere Vakıf mütevelli heyet kararıyla yardımlar bağlanmaktadır.

Doğalgaz desteği başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden alınıyor. T.C. kimlik numarası ve şifresiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfasına giriş yapan adaylar kimliklerini doğrulayarak başvurularını iletebilirler.

İNEBOLU TSO: “İNEBOLU HUZUREVİ KAPATILMASIN!” İNEBOLU TSO: “İNEBOLU HUZUREVİ KAPATILMASIN!”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara sunulan doğalgaz desteğinin yeni düzenlemeyle aylık 112 ila 312 liradan; 188 lira ila 438 liraya yükseltildiğini bildirdi.

Zamdan önce hane başına yıllık 900 ila 2 bin 500 lira destek veriliyordu. Yeni karar ile birlikte hane başına yıllık olarak bin 500 ila 3 bin 500 lira arasında ödeme yapılacak. Bu kapsamda ödemeler 8 ay boyunca kış dönemine gelen aylarda gerçekleştirilecek. Ödemeler PTT şubelerinden yapılacak.‘’

Editör: TE Bilisim