Bisikletle İnebolu Turu Düzenliyorlar

Bisikletle İnebolu Turu Düzenliyorlar
banner13
banner3

Bisiklet ile her hafta grup yolundan bir köye bisiklet turu düzenliyorlar.

İlçemize yaz aylarında tatile gelen Emekli Öğretmen Kemal Kayalı ile Öğretmen Murat Çölmekçi her hafta gurup yolundan bir köye gidiyor. Geçtiğimiz haftalarda Özlüce, Hızaryanı, Hacımehmet, Dikili, Hamit Kabalar köyüne tur düzenleyen ekip Perşembe günü de bisikletle İkiçay’dan girerek Ayva, Akkonak, Demirci, İkizler Köyü üzerinden giderek Evrenye’den çıktılar.

  Yaptıkları bisiklet gezisi ile ilgili gazetemize açıklama yapan Kemal Kayalı ilçemizde her hafta bir bölgeye veya bir köye gitmek üzere bisiklet turu yapmak istediklerini belirterek cumartesi günü bisikleti olanları Erkekarpa Köyüne gitmek üzere saat 08.00 de Kente Müzesi önüne davet etti. Kayalı hem çevremizi tanıyacak kültür turu hem de spor yapmak isteyen ve ilk defa bu şekilde tura katılacak olanların kondisyonuna  göre hareket edileceğini güzergahların birlikte belirleneceğini belirterek bisiklet turundaki katılımcı sayısının artmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Bisikleti olmadan tatile gelen, ama böyle bir kültür turuna katılmak isteyen sporseverlerin, Zafer Yolu Caddesi üzerindeki, İnebolu Belediyesine ait Turizm Danışma Bürosu’ndan bir gün önceden emanet bisiklet alabilecekleri belirtildi. 18 yaşından küçüklerin ise velilerinden izin kağıdı ile katılabileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER