SİYASETTE 'BİLLBOARD' POLEMİĞİ

SİYASETTE 'BİLLBOARD' POLEMİĞİ
banner3

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi siyasetin suyu billboard polemiği ile ısındı. Belediye projelerinin yer aldığı billboardlar CHP İlçe Başkanlığı’nın yaptığı itiraz sonucunda kaldırıldı. Belediye Başkanı Engin Uzuner, yaptığı açıklama hiçbir resim, isim olmamasına rağmen siyasetin vermiş olduğu erdemlik çerçevesin de billboardları kaldırdıklarını açıkladı. CHP İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu ise yaptığı açıklamada Uzuner’i sert bir dille eleştirerek “Belediye halkındır, senin öz malın değildir ve seçimde istediğin gibi kullanamazsın” dedi.

“UZUNER’DEN BİLBORD AÇIKLAMASI”

Belediye Başkanı Engin Uzuner, CHP’nin yaptığı itirazlar neticesinde Belediye Billboardlarının kaldırıldığını duyurdu.

İnternet sitesinden açıklama yapan Uzuner, şunları söyledi: “Halka hizmetin hakka hizmet olduğu anlayışıyla yaptığımız hizmet anlayışı çerçevesinde mahallelerimize yapmış olduğumuz bilgilendirme billboardlarını CHP İlçe Teşkilatının yersiz itirazları neticesinde kaldırmış bulunmaktayız. Yapılmış olan billboardlarda hiçbir siyasi amaç güdülmeksizin sadece Belediyemizce ihalesi yapılmış, onaylanmış olan projeler hakkında halkımızı bilgilendirmek anlayışı güdülmüştür. Kaldırılmış olan bir billboardlarda hiçbir resim, isim olmamasına rağmen siyasetin bize vermiş olduğu erdemlik çercevesinde bu billboardları kaldırmış bulunmaktayız. Bütün bu olumsuzlukları siz saygıdeğer halkımızın takdirine sunarım.
Hiç kimse unutmasın ki biz bu billboardlarda birilerinin hayali projelerini değil, gerçekleri, onaylanmışları halkımıza sunuyoruz.”

ÇELEBİOĞLU’NDAN SERT YANIT

Uzuner’in açıklamasından sonra bir açıklama ad CHP İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu’ndan geldi.

Belediye halkındır, Belediye Başkanının öz malı değildir ve seçimlerde istediği gibi kullanamaz diyen CHP İlçe Başkanı Çelebioğlu’nun yaptığı açıklama şöyle:

“Belediye Başkanı Engin Uzuner’in ilçedeki billboardların tamamını seçim sürecinde proje olarak sunacağı yatırımlara kapatması sonucu CHP ilçe başkanlığı adına hukuki olarak mülki amirlere yaptığımız itiraz sonucu, bütün projelerini kaldırmak zorunda kalarak belediye sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın Engin Uzuner’e vereceğimiz cevap tek cümledir. Belediye halkındır, senin öz malın değildir ve seçimde istediğin gibi kullanamazsın.

Sayın Belediye Başkanı neyin telaşı içinde acaba. Bu kadar celallenmeye gerek yok. Bu neyin korkusu Sayın Uzuner ? 

150 ye yakın kalifiye elemanı, onlarca makine parkı, gayrimenkülü, ilçe halkının ödediği su, kira, ilan reklam, işgaliye, inşaat, kat mesken ruhsatlarına kadar birçok geliri olan belediyeyi 10 yıl yöneteceksin, seçime girerken de telaşe kapılacaksın.

Haftanın büyük çoğunluğunu ilçe dışında geçiren, konut yapacağım dediği yere geçici uydurma köpek barınağı yapan, sahile toprak harfiyat çöp döktüren, insanları toplayıp 2018 de bütçe fazlası var-köprüyü hemen yapacağını söyleyip yapmayan, 4 yıldır dolgu projesini halletmeyen, 10 yıldır üniversitenin hiçbir sorununu çözmeyen, İnebolu’da yapılan üniversite senato toplantısına selam dahi vermeyen, yap-boz tahtasına çevirdiği pazaryeri projesini yıllardır yapmayan, şimdide seçim sürecinde bunları halka hizmet hakka hizmettir, oy verirseniz bunları da yapacağım der gibi göstererek açıklama yapan, reklam masrafı olarak yapılacakları belediyeye ödettirecek olan, diğer taraftan da MHP belediye meclisinde göstermek istediğin sosyal demokrat düşünceye sahip arkadaşlarımızdan olumsuz cevap aldıktan sonra belediye başkan adayımız Faruk Öz ve ilçe başkanı Hasan Çelebioğlu hakkındaki yalanların ile iftiralarının CHP seçmeninde algı yaratmak olduğunu herkes biliyor, çabaların boşuna.

Yok böyle bir dünya, yok böyle bir hak Sayın Uzuner, 01 Ocak ta seçim startı verildi. 10 yıldır geriye giden, eriyen, sürekli göç veren, kurumlarına, idarecilerine ve çalışanlarına sahip çıkamayan, köye dönmeye yüz tutmuş ilçemizi yerel politikalarla MHP belediyesinde sen, genel siyasette AKP politikalarının uygulayıcısı olarak Ak Parti teşkilatı yönetti. Varsa yeni seçim projelerin; insanları inandırabiliyorsan eğer, şimdi onları açıkla.

Şunu unutma; 31 Mart seçimleri ilçeyi 15 yıldır yönetip bu sona hazırlayanlar ile yeniden tesis ederek güzel İnebolu’ya kavuşturacaklar arasında geçecektir.

Martın sonu bahar olacak… “

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER