MHP vekil adayları muhtarlarla buluştu

MHP vekil adayları muhtarlarla buluştu
banner3

MHP Kastamonu Milletvekili adayları Tarık Ziya Çağılcı ve Muharrem Avcı, İnebolu'da düzenledikleri iftar organizasyonuyla muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

MHP İnebolu İlçe Başkanlığı tarafından Elisa Park Eğlence Merkezi'nde düzenlenen İftar programına Belediye Başkanı Engin Uzuner, MHP İl Başkanı İsmail Sarıoğilu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ateş, MHP eski milletvekili Emin Çınar, Ülkü Ocağı Başkanı Onur Salcı, muhtarlar ve bazı STK temsilcileri katıldı.

MHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Tarık Ziya Çağılcı, yemek sonrası yaptığı konuşmada "Milli Mücadelede Türk tarihine mührünü vurmuş İnebolu'da gençliğimin geçtiğini, lisesinden mezun olduğum İnebolu'da sizlerin huzurunda Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletvekili adayı olarak bulunmaktan gurur duyuyorum." dedi.

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Çağılcı, "Küresel güçlerin Türk tarihinde olduğu gibi bugünde çeşitli vesilelerle saldırılarda bulunduğu, bunu defaatle ortaya koyduğu, Türk devletini ve milletini bölme amaçlı çeşitli faaliyetler içerisindeler. Bunlardan en barizi 15 Temmuz akşamında Türk devletini ve milletini ele geçirme amaçlı yapılan hain darbe girişimidir. Bizler Türk milliyetçileri olarak 15 Temmuz'a, 15 Temmuz'da yapılmak istenilene sadece bir darbe girişimi değil aynı zamanda bir işgal, aynı zamanda bir iç savaş çıkartma eylemi olarak bakıyoruz. Çünkü o akşam işgal edilmek istenilen Türk vatanıydı. Çünkü o akşam kargaşa çıkartılmak istenen Türk devletiydi. Çünkü o akşam birbirlerine düşman edilmesi, kan dökülmesi istenilen Türk milletiydi. Ama o akşam bir siyasetçi çıktı hiç bir siyasi hesap yapmadan, siyasi mevkileri makamları gözetmeden çıktı ve dedi ki biz her türlü darbe ve yönetimine karşıyız. Devletimizin ve hükümetimizin yanındayız dedi. Bu ses gururla ve övünerek söylüyorum ki partimin lideri Dr. Devlet Bahçeli'ydi." dedi.

15 Temmuz akşamı oluşan milli ruhun dirilişe geçtiğini belirten Çağılcı, "15 Temmuz Türkiye'de bir çok şey için de dönüm noktası olduğu gibi siyaset için de artık bir dönüm noktasıydı. Çünkü 15 Temmuz akabinde yaşanılan olaylar şunu gösterdi. Türk milleti artık siyasi tartışmalardan uzak, mevki makamlar için kısır tartışmalardan uzak, devletin bekası, Türk milletinin geleceği için birlikte hareket edilmesi gerekiyorsa siyasilerin beraber olmaları noktasında bir karar verdi. Liderim Devlet Bahçeli, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyerek Cumhur İttifakını oluşturdu. Bizler de bugün Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayları olarak bulunmaktayız. Sizlerden Cumhur İttifakı'nın  Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayları olarak destek istiyoruz."

"GÜÇLÜ BİR MHP DEMEK..."

Türk Milletçileri olarak 25 Haziran sabahı Türk devleti ve milleti için yapılması gereken hangi sorumluluk varsa bunun altına ellerini değil gövdelerini koymaya hazır olduklarını ifade eden Çağılcı, "Bunun için yapılması gereken 24 Haziran milletvekilliği seçimlerinde sizlerin oylarıyla oluşturulacak olan Milli Mecliste güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi'nin inşasının temelini atmaktır. Çünkü güçlü bir MHP demek güçlü bir meclis demek, güçlü bir meclis demek güçlü bir devlet demek, güçlü bir MHP demek 15 Temmuz'ların bir daha yaşanmaması demek, güçlü bir MHP demek doğuda PKK terörünün tekrar ayağa kalkamaması demek, güçlü bir MHP demek Afrin demek, Kandil demek, Kızıl Elma demek. Bunları dikkate alarak 24 Haziran'da destek istiyoruz. Türk Milletçilerinin devletiyle tek bir sözleşmesi vardır. Bu sözleşmenin alacak hanesi boştur, borç hanesinde canımız vardır. Onu da vermeye seve seve hazırız. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER