Deva Partisinden İnebolu Turu

Deva Partisinden İnebolu Turu
banner13
banner3

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kastamonu İl Başkanı Hüseyin Canal ve İl yöneticileri, İnebolu’da esnaf ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Kastamonu Teşkilatı İnebolu’da Kurum, Esnaf ve STK ziyaretleri gerçekleştirdi. DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Hüseyin Canal, İl Başkan yardımcısı Mustafa Günaydı, İnebolu İlçe Başkanı Uğur Ergün, Merkez İlçe Başkanı Vedat Musaoğlu ve İl yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Kulaoğlu, Şevket Yılmaz ve Mustafa Zengin ile birlikte İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şakir İşeri, İnebolu Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı ve İnebolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çömlekçioğlu’nu makamlarında ziyaret ederek devamında İnebolu yerel basın ziyaretlerinde bulundular.

‘’HALK VE ESNAF İFLAS DERECESİNE GELMİŞ DURUMDA’’

Ziyaretlerden sonra İnebolu esnaflarını gezen Hüseyin Canal ve teşkilatı, esnafın sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi. Ziyaretlerin ardından konuşan Canal; “Halk perişan halde. İnsanlar hayati ihtiyaçlarını alırken bile güçlük çekiyorlar. Ülkenin kötü yönetilmesi sonucu olarak oluşan ekonomik kriz ve üzerine gelen korona salgını, halk ve esnaf iflas derecesine gelmiş durumda. Esnaf, gün geçtikçe faizlenen kredi borçlarını, dükkan kiralarını ve vergileri ödeyecek gücü kalmamış. Bir an önce esnafa kira desteği, kredilerin faizsiz ve ilk yıl ödemesiz bir şekilde uzun vadeye yayılarak ödenmesi sağlanmalıdır.” dedi.

‘’ESNAFIMIZ ZOR DURUMDA, ADETA CAN ÇEKİŞİYOR’’

DEVA Partisi İlçe Başkanı Uğur Ergün yaptığı açıklamada ise ; ‘’Tüm ülkede olduğu gibi esnafımız zorlu bir süreçten geçiyor. Dükkânlar kapalı fakat kiralar işliyor, faturalar işliyor, SGK işliyor, sayaçlar durmuyor. Esnafımız zor durumda, adeta can çekişiyor. Bu zamana kadar kredilerle ayakta kalmaya çalışan esnaf, vadesi gelen borcunu maalesef ödeyemiyor. Esnaf şu an içinden çıkılması güç bir kriz ile karşı karşıya, bu halk, bu esnaf yoksulluğa müstahak değil, bu yapılanlar bu halka reva değil. Fakat, bu iktidar artık halkı, esnafı görmüyor, duymuyor, halkın ve esnafın durumunu kavrayamıyor, anlamıyor. Hep beraber inşallah bu düzeni değiştirip, deva olacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER