AK Parti'de ilk aday adayı İsa Karamehmetoğlu

AK Parti'de ilk aday adayı İsa Karamehmetoğlu
banner3

30 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri için AK Parti’den ilk adaylık başvurusu eski AK Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi İsa Karamehmetoğlu tarafından yapıldı.

Kalabalık bir toplulukla AK Parti İlçe Başkanlığı binasına gelen İsa Karamehmetoğlu, yaptığı konuşmada kendini tanıtarak Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu.

2003’te AK Parti’ye yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladığını belirten Karamehmetoğlu “2004-2009-2014 yılları arası 10 yıl İl Genel Meclisi görevinde bulundum. Yine 2011’de o günün ilçe Başkanı Mustafa Özdemir’in Milletvekilliği Aday Adaylığı durumundan atama olarak İlçe Başkanlığı görevine getirildim ve 2011’den 2017’ye kadar 2 dönem seçilerekten ilçe başkanlığı görevimizi yaptım.  Geçtiğimiz 2017 yılında tekrar aday adayı olmayarak ilçe başkanlığına görevi Genel Merkezimizin uygun gördüğü eski Belediye Başkan Adayımız Mustafa Özay’a İlçe Başkanlığı verildi. Bizler de şimdi merdivenleri basamak basama çıkaraktan 2019 Mart ayındaki yerel seçimlerinde ilçe Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumuzu yapmaya geldik. İlçemiz hakkında, memleketimiz hakkında İnşallah hayırlılara vesile olsun diyoruz.” Diye konuştu.

Karamehmetoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çizgimizi hiç bozmadan tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte bugüne kadar geldik, söz verip de yapamadığımız hiç bir şey yok. Onun için yüzümüz ak, alnımız ak çok şükür. Bizim Partimiz çok büyük bir parti illaki bir kaç tane daha aday adayı arkadaşlarımızda olacaktır. Önemli olan Genel Merkezin karar verip De adayın kim olacağını karar verdikten sonra hep beraber onun arkasında olabilmektir. Allah nasip ederse hangi arkadaşımız aday gösterilirse İnşallah hep beraber o arkadaşımıza arkasına toplanıp İnebolu Belediye Başkanlığını Allah’ın izniyle kazanmak istiyoruz. Önceliğimiz düşüncemiz şudur önce İnebolu’da insanların birbirini barışık olması her şeyden önce mutlu, huzurlu sosyal bir ilçe olması için elimizden gelen gayreti göstermek istiyoruz.  Partimizde toplanan bütün arkadaşlarıma, beni yalnız bırakmayan gönlü burada olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Daha sonra İsa Karamehmetoğlu, aday adaylık başvuru formunu seçim işleri başkanı yetkilisi Mehmet Ali Kömürcü’ye teslim etti.

Aday adaylık başvurusunu teslim alan Kömürcü de “İlçe teşkilatı olarak bende başkanımın bana vermiş olduğu seçim işleri başkanı olarak yetkiyle müracaatını kabul etmiş bulunuyorum. Başkan aday adayımıza ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun dileklerimi sunuyorum. Genel Merkezimiz kimi başkan seçilirse hep beraber o arkadaşımızın arkasında olacağız. İsa Başkanım öyle diğer adaylar çıkıp açıklarsa da İnşallah bizim amacımız belli sonuçta belediye başkanlığını almaktır. Başka amacımız yoktur. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun dileklerimi sunuyorum.” Diye konuştu.