AK Parti İnebolu Kadın Kolları Kongresi Yapıldı

AK Parti İnebolu Kadın Kolları Kongresi Yapıldı
banner3

AK Parti İnebolu İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Rıhtım Cafe'de gerçekleştirilen kongreye AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Huner Özay, Kadın Kolları İl Başkanı Eda Yamalı Şen, Gençlik Kolları Başkanı Emrah Nalbant, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan kongrede divan üyeleri seçildi.

Kongrede tek liste ile seçime gidildi. AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tülay Kırcaoğlu mazbatasını, Kadın Kolları İl Başkanı Eda Yamalı Şen'in elinden aldı.

Kongrede konuşan AK Parti İnebolu Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tülay Kırcaoğlu, teşekkür konuşmasının ardından şunları söyledi: "Sevgili   dava   arkadaşlarım,inşallah,tarihimize  ve medeniyetimize yakışmayan hiçbir hareket içinde yer almayacağız,erkekleşen siyasetçi değil yaradılış özelliklerimize uygun bir anlayış içinde kadın olarak siyaset yapacağız.  Ailenin ve toplumun direği olan kadınlarımızı her alanda destekleyeceğiz geleceğe güçlü nesiller yetiştirecek kadınlarımız için çalışacağız,siyaseti sadece insanlığa daha iyi hizmet etme aracı olarak göreceğiz. Çirkinleştirmeden, ötekileştirmeden, bölmeden, parçalamadan uzlaşmaya açık bir siyasi rekabet içerisinde olacağız hiçbir zaman bize yakışmayan ve en önemlisi ayrıştırmalara neden olacak fitnelere izin vermeyeceğiz her dakikamızı  partimize,teşkilatımıza ve milletimize ayıracağız.Türkiye genelinde ise 4 milyonu aşan dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönle köprüler kurarak,  gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz."

AK Parti İnebolu İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu şöyle oluştu: Başkan Ayşe Tülay Kırcaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri: Arzu Gökcen, Arzu Karaoğlu Gümüş, Müyesser Gül, Havva Gözlük, Hatice Aksu, Ayfer Tekçe, Nihal Civciv, Şefika Tavil, Saadet Toklu, Hanife Gözlük, Reyhan Şafak, Fatma Kara, Cemile Ünlü, Melahat Kan.

Kongre toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.