'Sarayın Bakanları Küre'de Başka İnebolu'da Başka Konuşuyor'

'Sarayın Bakanları Küre'de Başka İnebolu'da Başka Konuşuyor'
banner3

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi partisinin belediye başkan adayları için destek turlarını sürdürüyor.

Seçimler nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına ara verilmesiyle birlikte Kastamonu’yu ilçe ilçe ziyaret etmeye başlayan Milletvekili Baltacı’nın önceki Salı günü durağı İnebolu oldu.

Milletvekili Baltacı, CHP İnebolu Belediye Başkan Adayı Faruk Öz, CHP İnebolu İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu ve ilçe yöneticileri ile birlikte gün boyu İnebolulu vatandaşlarla bir araya geldi.

İnebolu ziyaretine sabah erken saatlerde Karayolları 152. Şube Şefliğinden başlayan Milletvekili Baltacı, mesai öncesi işçilerle görüşüp sorunlarını dinledi. Milletvekili Baltacı daha sonra EYCE Su Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni ziyaret etti. İnebolulu balıkçılarla Mola Çay Bahçesi’nde yaklaşık 1 saat sohbet edip balıkçılığın temel problemleri hakkında fikir alışverişinde bulunan Milletvekili Baltacı, ilçede faaliyet gösteren tekstil fabrikalarında çalışan tekstil işçilerini de unutmadı.  Milletvekili Baltacı daha önceki ziyaretlerinde kapısını çalmadığı esnafları da tek tek gezip CHP İnebolu Belediye Başkan Adayı Faruk Öz’e destek istedi.

“31 MART’TA AKP’YE KIRMIZI

KART GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR”

Milletvekili Hasan Baltacı, Karayolları 152. Şube Şefliğine düzenlediği ziyarette 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin yanı sıra karayollarında kadro alamayan taşeron işçilerin durumuna değindi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek seçimlerde iktidara bir ders verilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Baltacı, “ Ülkemiz derin bir ekonomik krizin içinden geçiyor. Seçim sonrası krizin şiddetini çok daha fazla hissedeceğiz. Bugün yaşadığımız ekonomik kriz başta olmak üzere demokrasi krizinin, adalet krizinin başlıca sebebi iktidardır, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Biz sesimiz ulaştığınca anlatmaya çalışıyoruz. Sorunları dile getiriyoruz. Ama artık sözü halkımız söyleyecek. 31 Mart’ta iktidara kırmızı kart göstermek zorundayız. 31 Mart’ta iktidara bir ders vermek zorundayız.” dedi.

“TÜM TAŞERONA AYRIMSIZ

KADRO SÖZÜ VERMİŞLERDİ AMA”

Karayollarından halen kadro alamayan taşeron işçiler olduğunu hatırlatan Hasan Baltacı, Karayollarında çalışan işçilerimizin sorunlarını biliyoruz. Özellikle sürekli işçi statüsüne geçemeyen arkadaşlarımız var. Kamuda çalışan taşeron işçileri, Kanun Hükmünde Kararnameyle sürekli işçi statüsüne geçirildi ancak KİT’lerde çalışan taşeron işçileri bu haktan yararlanamadı. Karayollarında asıl işi yapanlar anahtar teslim ihale sebebiyle kapsam dışı kaldı. Binali Yıldırım 'O iş bitti' demişti, 'müjde 1 milyon taşerona kadro verdik' demişti ama KİT, BİT ayrımı yaptılar yetmedi yüzde 70 engeli çıkardılar. Oysa verilen söz tüm taşerona ayrımsız kadroydu. Yaşama hevesi olan bir işçiyi bugün yaşama kaygısı sardı. Kamuda taşeron sonlandırılmalı, tüm çalışanlara kadro muhakkak verilmelidir” diye konuştu.