Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı İnebolulu hemşehrimiz Serkan Köse, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak atandı.

SERKAN KÖSE KİMDİR?

1982 İnebolu doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini İnebolu' da tamamladıktan sonra Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olmuştur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayıp Yüksek Lisansını Çankaya Üniversitesinde yapmıştır. İnebolu Hakim-Savcı adaylığına müteakip sırasıyla Yunak, Iğdır, Söke, Ankara Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen Ankara Batı Adliyesi Özel Suçları Soruşturma Bürosunda Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmakta iken 13.06.2024 tarihli ve 820 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak atanmıştır. 

Serkan Köse; Etibank Tesisleri Şefi merhum Kadir Köse ve Şerife Kösenin oğludur. Eşi Sevcan Köse İnebolu Ceza İnfaz Kurumunda ve İnebolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde başarılı hizmetlerde bulunmuştur. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Serkan Köse, Ankara Adliyesinden emekli Yazı İşleri Müdürü Gülsen Yiğit, DHM İnebolu Vor İstasyonu Şefi Aziz Köse ve İnebolu Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Nermin Acar’ın kardeşidir.

SON DAKİKA: FESTİVAL İPTAL EDİLDİ! SON DAKİKA: FESTİVAL İPTAL EDİLDİ!

Hemşehrimize yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Editör: Barış İlyasoğlu